Mobily s Androidem špehují desítky milionů uživatelů, čtou i SMS

04.01.2012 00:41 | Kategorie: Bezpečnost

Mobilní telefony s nejrozšířenějším operačním systémem Android mají zatím asi nejzávažnější problém. Jejich software špehuje doslova každý krok, který majitel telefonu udělá, informoval v pondělí server Mobil.cz.

Diskuse k článku |  přidat příspěvek

 • Bez nadpisu
  18. ledna 2012 v 01:10Moony (Anonym)
  To si snad děláte srandu, ne? Nejen že jste několik měsíců zaspali, ale hlavně šíříte paniku, aniž byste měli představu o čem mluvíte – DÁVNO existuje jednoduchý program, který dokáže spolehlivě odhalit, jestli máte v mobilu Carrier IQ, nebo ne (stačí jít na android market a zadat do hledání „Carrier IQ“). A především se tohle prokázalo jen u mobilů z USA, v ČR by s tím nikdo neměl mít problémy, maximálně si pro klid duše může stáhnout již zmíněný program. Pro příště si alespoň vygooglete, o čem píšete, případně si to přečtěte na živě.cz, kde byl celý tenhle problém do podrobna rozebraný už před měsíci… :-P Škoda jen, že tu něco jako „EPIC FAIL“ smajlík, teď by se mi dost hodil.

  Reagovat
 • Bez nadpisu
  12. ledna 2012 ve 20:53Kadel (Anonym)
  Téměř shodný článek byl uveřejněn jinde již před cca. půl rokem. A to že operátoři sbírají informace o síti? To je snad naprosto normální – pokud poskytuji nějakou službu, tak se o tu službu musím starat. To že mohou odposlouchávat hovory? Copak nečtete smlouvy? – Vodafon to v obecných podmínkách měl. To že operátor může číst SMS? Jak se nad něčím takovým může někdo pozastavit? Když ty data jdou přes datové servery operátora, tak je operátor schopen ty zprávy číst i bez přičinení operačního systému telefonu, pokud bude chtít.

  Reagovat
 • Bez nadpisu
  4. ledna 2012 ve 12:16anywherehome (Anonym)
  chtěl jsem hodnoti pětkou, ale dal jsem jeden bod z pěti :) každopádně článek má několik měsíců zpoždění a další známá fakta chybí

  Reagovat

Přidejte Váš komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.

Kliknutím vložíte: Vloží smajlíka :-) Vloží smajlíka :-( Vloží smajlíka ;-) Vloží smajlíka :-D Vloží smajlíka 8-O Vloží smajlíka 8-) Vloží smajlíka :-? Vloží smajlíka :-x Vloží smajlíka :-P Vloží smajlíka :-|

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.