Samsung Galaxy S III nastupuje

3. května 2012 v 16:09 | Kategorie: Mobilní telefony

Jihokorejský gigant Samsung, který v prvním čtvrtletí ukončil 14letou nadvládu finské Nokie v prodeji mobilních telefonů, ve čtvrtek večer představí v Londýně svou novou pýchu – smartphone Samsung Galaxy S III. Informoval o tom na svých stránkách specializovaný server itworld.com.

Samsung Galaxy S III nastupuje Samsung Galaxy S III nastupuje, Ilustrační foto: Samsung Galaxy SII

Společnost Samsung je u modelu Galaxy S III tentokrát tajemná ještě více, než kdykoli dříve, a médiím se tak o její nové vlajkové lodi doposud nepodařilo zjistit příliš mnoho podrobností. Nyní jsou informace kompletně doplněny.

TIP: Video: Samsung Galaxy S III

Samsung u Galaxy S III

Jihokorejský gigant Samsung začne prodávat na českém trhu svou novou vlajkovou loď mezi mobilními telefony – Samsung Galaxy S III – v pondělí 4. června.

Telefon by měl konkurovat iPhonu 4S od Applu i dalším špičkovým chytrým telefonům s operačním systémem Android, tedy například HTC One X, LG Optimus 4X HD, ale také mobilnímu telefonu Nokia Lumia 900 s Windows.

Samsung Galaxy S III je vybavený čtyřjádrovým procesorem, má zvětšený dotykový displej o velikosti 4,8 palce se zobrazením v HD. K dispozici má nejnovější verzi Androidu Ice Cream Sandwich.

Přístroj je vybavený technologií pro rychlé sdílení dat, která umožňuje dvěma telefonům vedle sebe přenést například film o velikosti 1GB během tří minut bez připojení k internetu nebo propojení kabelem. Přenášet se může například i hudba – během pouhých tří sekund odeslat hudební soubor o velikosti 10 MB, a to vše bez nutnosti použití Wi-Fi či mobilního signálu. Funkce „Buddy photo share“ umožňuje jednoduše a přímo z fotogalerie sdílet fotografii současně se všemi přáteli, kteří jsou na fotografii zachyceni.

Telefon je možné propojit s obrazovkou televizoru, nebo bezdrátově přenášet data do tabletu nebo PC. Fotoaparát má rozlišení osm megapixelů a je vybavený závěrkou s nulovým zpožděním a funkcí pro výběr nejlepšího snímku. Samsung sází hlavně na prodej verze s pamětí 16GB, verze s pamětí 64 GB má na trh přijít později.

Samsung válcuje konkurenty

Jihokorejský gigant Samsung Electronics prodal v prvním čtvrtletí zhruba 93,5 milionu mobilních telefonů a po 14 letech ukončil nadvládu finské Nokie, která jich prodala 82,7 milionu. Samsung tak ovládá nově podle zprávy Strategy Analytics z konce dubna 25,4 procenta světového trhu s mobilními telefony, Nokia 22,5 procenta a Apple 9,5 procenta.

Smartphonů všech modelů Samsung v prvním čtvrtletí prodal 44,5 milionu, což představuje v tomto segmentu trhu podíl ve světě 30,6 procenta. Apple prodal v tomto segmentu 35,1 milionů iPhonů, což je 24,1procentní podíl.

Tržní hodnota Samsungu dosahuje zhruba 190 miliard dolarů, tedy zhruba 11krát více, než činí tržní hodnota japonského konkurenta Sony. Samsung generuje více než 70 procent provozního zisku právě z prodeje mobilních telefonů a smartphonů.

Diskuse k článku |  přidat příspěvek

K tomuto článku nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a přidejte komentář k tomuto článku.