SDÍLEJTE
dav

Jakmile je třeba na pracovišti manipulovat s těžkými, případně komplikovanými stroji, vzrůstá riziko pracovních úrazů, které mohou mít velmi vážné následky. Norma o bezpečnosti strojních zařízení na tuto skutečnost pamatuje a stanoví určité podmínky pro uvádění nebezpečných strojů do provozu. O co přesně jde?

Zaveďte účinná opatření

Nemluvíme teď o tom, že by všichni zaměstnanci měli být obeznámeni s bezpečnostními předpisy platnými na daném pracovišti. To se rozumí samo sebou. Vy ale především můžete, ba podle předpisů dokonce musíte, přijmout všechna opatření pro zabezpečení ochrany obsluhy nebezpečných strojů i dalších procházejících zaměstnanců. Vyhnete se tak těžkým úrazům, které mohou končit i smrtí. Současně budou chráněny i drahé přístroje, takže dostanete dvě mouchy jednou ranou. Nejkomplexnější z množiny těchto opatření je bezpečnostní oplocení strojů a pracovišť, ale patří sem také bezpečnostní magnetické spínače, spínací rohože a lišty. Na ty se nyní zaměříme podrobněji.

Budete potřebovat bezpečnostní lišty v mnoha podobách

Pro zabezpečení pracoviště slouží několik druhů spínacích lišt: bezpečnostní lišty odporové spínací, rozpínací či optické. Odporové spínací lišty jsou vybaveny deformačními zónami, které snímají signály, jež se dále zpracovají ve vyhodnocovacím zařízení. Všechny varianty se vyrábí v různých délkách, od několika centimetrů až po několik metrů, a krom toho jsou k dispozici i mini bezpečnostní spínací lišty. Aplikace spínací lišty je opravdu různorodá. Lze ji použít na otočné dveře, vrata, zvedací plošiny, výtahové dveře, posuvné regály, ale i divadelní jeviště či automaticky řízená vozidla a kryty strojů. Uplatní se také na dveřích ve vlacích, tramvajích a autobusech nebo na oknech osobních aut. Zkrátka všude tam, kde existuje hrana, která by svým nárazem mohla někoho zranit.

Vsaďte na kvalitu

Jde-li o bezpečnost, rozhodně si zvolte za partnera takového dodavatele, jehož zařízení je léty prověřené a jak materiály, tak funkčností a provedením odpovídá těm nejvyšším standardům.Takové bezpečnostní spínací lišty vám dodá specialista jménem Teprostroj, který se v oboru pohybuje již od roku 1995. Pro váš průmysl navrhne bezpečnostní řešení přímo na míru.

 

SDÍLEJTE