Bezvadné Smart TV Samsung UE50F6400 – Je tomu opravdu tak?

Bezvadné Smart TV Samsung UE50F6400 – Je tomu opravdu tak?

SDÍLEJTE
Samsung TV UE50F6400 - Bezvadná televize, protože vady jsou vlastnosti
Samsung TV UE50F6400 - Bezvadná televize, protože vady jsou vlastnosti

Tento článek vznikl jako částečné zadostiučinění, když už všechny další možnosti selhaly. Je to příběh o nákupu Samsung Smart TV UE50F6400 na konci roku 2013 za cenu 22796 Kč.

Hned na úvod jedno pozitivum, televizi používáme dosud, tedy je již po záruce a na obraz se stěžovat nedá. Umí 3D a má spoustu užitečných i neužitečných funkcí, o jedné zvláště nepříjemné se zmíním v závěru. Každý z nás jistě zažil nějakou závadu na zakoupeném spotřebiči, ale …

Pokud chcete bezvadnou televizi, kupte si značku Samsung

Televizi jsem kupoval kromě sledování filmů také na prohlížení fotografií v rodinném kruhu. Co mě ale překvapilo, byla doba načítání fotografií. Resp. fotografie se načetla okamžitě, ale poté trvalo i 30 a více vteřin, než nás televize pustila k posunutí na další fotografii. Prohlížení 3000 fotografií ze Srí Lanky by tak znamenalo vyhradit si 25 hodin, což se samozřejmě nikomu nechtělo.

Přišlo mi to jako chyba, tak jsem ji reklamoval. Potěšilo mě, že televizi nemusím vozit ani posílat, ale přijede si pro ni servis. Reklamace byla uznána, závada “odstraněna” výměnou základní desky (kdyby to nebylo v záruce, tak platím 4000 Kč) a uvedením do továrního nastavení.

Bohužel se ale brzy začalo vše opakovat, proto jsem reklamoval znovu. Opět servis překvapil, bohužel nyní ale již nepříjemně. Nejprve to zkoušeli na velikost fotografií a pomalou flashku.

Kontroval jsem flashdiskem s rychlostí čtení 100+MB/s a upravenými fotografiemi tak, aby měly max 10KB. Načítání i tak trvalo klidně půl minuty. Schválně jsem si zkoušel fotky v jiných, i starších typech televize Samsung, třeba i dvakrát levnějších a tam se fotky načetly max. do 2 vteřin, smutné.

Závěr poslední reklamace byl potom ještě smutnější. Nebyla uznána, protože se nejedná o závadu, ale o vlastnost televizoru. To proto můžeme tvrdit, že televize Samsung nikdy nejsou vadné, protože to jsou vždy vlastnosti televizorů.

Na celém postupu mi přijde zarážející, že nejprve reklamaci uznají, provedou opravu za několik tisíc Kč, aby podruhé při stejné chybě zcela otočili.

Značku Samsung jsem měl do té doby rád, v rodině je dost telefonů a tabletů, ale po této zkušenosti nemohu jinak než přejít kamkoliv jinam.

Na závěr ještě jedna otravná vlastnost “chytrých” televizí od Samsungu. Chcete se dívat na film, ale krátce po spuštění se obraz ztmaví a nahoře vyskočí hláška, např. informace o ukončení služby Skype, 3D něco apod. Ty informace tam budou vyskakovat vždy do doby než se služba opravdu ukončí a na to vás televize upozorňuje i 3 měsíce předem. Jediné co lze v této věci udělat, je přejít na stránku s více informacemi a ta často končí chybovou hláškou, že stránka neexistuje.

Za 23 000 Kč bych si představoval produkt bezvadný a když mi Samsung servis tvrdí, co bych nechtěl za takové peníze, když má televize 50 palců, tak teď už to vím. Nechtěl bych hlavně Samsung.

SDÍLEJTE