Díky spolehlivé nabíječce bude vaše autobaterie vždy připravena k použití

Díky spolehlivé nabíječce bude vaše autobaterie vždy připravena k použití

SDÍLEJTE

Možná jste se setkali se situací, kdy jste zjistili, že baterie ve vašem vozidle je vybitá a vy potřebujete co nejrychlejší nabití, abyste mohli odjet. Nejčastěji dobíjíme baterie v průběhu noci, ale díky praktické funkci většiny autobaterií lze nabíjet v programu rychlého nabíjení a zprovoznit vůz během mnohem kratší doby.

Nabijte baterie, jaké potřebujete

Na našem trhu jsou snadno dostupné moderní nabíječky, s jejichž pomocí za pár hodin nabijeme různé typy baterií. Nejvíce používané jsou nabíječky pro osobní automobily, k dispozici jsou samozřejmě i nabíječky baterií motocyklů nebo nákladních automobilů. Při výběru nabíječky je důležité vědět, jaké nabíjecí napětí daná autobaterie využívá. To bývá uvedeno na štítku autobaterie. Koupit si můžete nabíječky 6V, 12V i 24V. Dalším typem je autobaterie s pomocným startem. Jestli chcete mít jistotu, jak na tom vaše baterie je, je dobré mít testr autobaterií pro ověření si stavu nabití a startovacího proudu.

Rozlišujeme také baterie klasické elektrolytové od gelových.

Nabíječky s důmyslnými funkcemi

Dobře hodnoceny jsou např. nabíječky Telwin. Nabijí všechny druhy autobaterií a mají spoustu nadstandardních funkcí. Nechybí možnost rychlého nabíjení, odpojení baterie po dobití od nabíječky, funkce optimálního nabíjení baterií a lepšího výkonu nabíjení až o 50 %.

Aby vám bylo v garáži teplo

V období, kdy potřebujeme topit, jistě oceníme levná topidla. Není mnoho nepříjemnějších věcí, než pracovat ve vymrzlé dílně či garáži, kdy nás zebou ruce, vše nám padá, přístroje i součástky jsou promrzlé… Jsou ideálny pro autodílny, montážní i skladové haly, průmyslové provozovny, dokonce k bodovému ohřevu venkovních pracovišť, rozmrazování strojů… Přímotopy seženete plynová, naftová, elektrická, infračervená či teplovzdušná kamna. Vybírat bychom měli podle toho, jak velký prostor potřebujeme vyhřát, jak rychle potřebujeme teplo a jak dlouho a často předpokládáme, že budeme vyhřívat.

Nenechte se zaskočit vybitou baterií nebo mrazem. Díky nabíječkám baterií a topidlům budete pohodlně nabíjet či pracovat v garáži i v zimě.

 

SDÍLEJTE