SDÍLEJTE

Zejména u starších počítačů se může stát, že vám nebude stačit kapacita jejich disku. To znamená, že vám nezbude nic jiného nežli promazávat uložené dokumenty, videa a dalších soubory, abyste získali potřebný prostor. Je zde ale i praktičtější řešení v podobě nákupu externího disku.

Velikost

Externí pevné disky se dají pořídit v mnoha variantách. Při výběru je vhodné se řídit dle několika kritérií. V první řadě jde o velikost zařízení. Počítáte-li s tím, že disk využijete nejen doma, ale například i pro svůj notebook, s nímž cestujete, je vždy lepší si pořídit malý kapesní disk, který se vám vejde do menší brašny. Máte jej pak neustále k dispozici. Drobnou nevýhodou může být fakt, že vás oproti stolnímu pevnému disku vyjde dráž, respektive při obdobné ceně nebude mít tak velkou kapacitu.

Kapacita disku

Právě kapacita zařízení je dalším důležitým aspektem, na který je třeba se při nákupu zaměřit. Moderní externí disky mají běžně kapacitu kolem 1000 GB, což je dost na to, abyste nějaký ten měsíc nemuseli vůbec řešit, zda máte na ukládání videí a dalších souborů dostatek místa. Chcete-li ušetřit, dají se samozřejmě pořídit i disky s menší kapacitou. Je ale dobré si pořídit přístroj s velikostí alespoň kolem 250 GB.

Způsob zapojení

Dále si všímejte způsobu, jakým se zařízení připojuje k počítači. V dnešní době je nelepší variantou připojení pomocí USB, neboť pak bez problémů disky zapojíte nejen ke stolnímu počítači, ale třeba i tabletu či notebooku. Zajímavým řešením je i možnost bezdrátového připojení pomocí wi-fi sítě. Pouze je zde riziko, že přenosová rychlost nebude tak velká jako v případě připojení přes USB.

Veškeré moderní počítačové příslušenství pro stolní počítače i notebooky pořídíte v internetovém obchodě pocitace-notebooky.cz. Kromě externích disků jsou zde k mání třeba i čtečky paměťových karet, čárových kódů a čipových karet, což je mimořádně vhodné třeba v okamžiku, kdy používáte počítač v rámci svého zaměstnání a podnikatelské činnosti.

SDÍLEJTE