SDÍLEJTE


Fotovoltaické materiály a zařízení přeměňují sluneční světlo na elektrickou energii. Jednomu samostatnému fotovoltaickému zařízení se říká článek. Fotovoltaické články bývají obvykle malé a produkují asi 1 nebo 2 watty energie. Pro zvýšení výkonnosti fotovoltaických článků jsou spojeny dohromady v řetězcích a vytvářejí větší jednotky známé jako moduly či panely. Solární panely mohou být použity jednotlivě nebo jich může být připojeno několik.Jeden či více těchto panelů je pak připojeno k elektrické síti jako součást kompletního fotovoltaického systému. Díky této modulární struktuře mohou být fotovoltaické systémy postaveny tak, aby splňovaly téměř všechny potřeby elektrické energie – malé a i ty velké.

Fotovoltaické solární články

Obyčejně známé jako solární články. Jednotlivé fotovoltaické články jsou zařízení, která produkující elektřinu a jsou vyráběna z různých polovodičových materiálů. Články jsou dodávány v mnoha velikostech a tvarech od menších než poštovní známky až po několik centimetrů. Solární články jsou často menší než tloušťka čtyř lidských vlasů. Aby odolávaly venkovnímu prostředí po mnoho let, jsou buňky vloženy mezi ochranné materiály v kombinaci skla anebo plastů.

Fotovoltaické systémy pro váš domov

Fotovoltaika se stala za poslední roky důležitou součástí energetiky. Solární elektrárny na střeše a mnohohektarové fotovoltaické elektrárny nabývají na stále větším významu. Pokud i vy přemýšlíte, že se stanete jedním z vlastníků fotovoltaického sytému, máte na výběr hned z několika firem, nabízejících kvalitní služby ve svém oboru. Jednou z takových firem je i SolarPartner, která působí na českém trhu již od roku 2009 a je ideálním partnerem pro řešení fotovoltaických systémů. Řešíte problém, že chcete elektřinu na místě, kde není přípojka? Využijte takzvané fotovoltaické ostrovní systémy, které fungují samostatně a bez připojení do distribuční sítě.
SDÍLEJTE