Jak by vypadal svět bez internetu?

Jak by vypadal svět bez internetu?

SDÍLEJTE

Není to tak dlouho, ti starší tu dobu ještě mají v živé paměti. Internet byl do Česka zaveden začátkem roku 1992, jen o rok dříve vznikl ve Spojených státech ambiciózní start-up Google. Dnes je vyhledávání na Google samozřejmostí stejně tak, jako dříve byly samozřejmostí Zlaté stránky a telefonní budky na každém rohu. Internet je nedílnou součástí našich pracovních i osobních životů. Internet na doma je lákavější nabídkou než klasická televize. Časy se mění…

Internet na doma, internet v práci

Přestože se stačí vrátit do minulosti k tomu, abychom měli představu o světě bez internetu, dnes už se bez něho obejdeme jen stěží. Je na něm závislá existence mnohých společností a zdaleka nejde jenom o zmiňovaný Google. Ani v Česku, kde dnes sídlí takoví IT specialisté, že se svým know-how nacházejí uplatnění i ve slavném Silicon valley, je internet základem businessu a podnikání. A nejde jenom o firmy.

Internet na doma je dnes samozřejmostí pro většinu populace, přestože mnohdy nás doma omezuje příliš pomalý a agregovaný internet. Není divu, že společnost AIM se svým rychlým kabelovým internetem do domácností sklízí takové úspěchy. Aktuálně je nejrychleji rostoucím poskytovatelem internetu na doma (například internetu Uhříněves či internetu Plzeň), a to proto, že přináší rychlejší a pohodlnější alternativu místních poskytovatelů agregujících wifi či ještě pomalejších mobilních dat. Svědčí o tom i ohlasy v aglomeracích internet Uhříněves či internet Plzeň, kde se nabídka internetu na doma od 200 Kč měsíčně osvědčila ve velkém.

Internet Plzeň?

Přestože Praha je významným českým centrem, internet Uhříněves s rychlostí až 400 Mbps mnoha pražským částem ukazuje cestu, kterým směrem se technologie v domácnostech vyvíjejí. Podobně je na tom internet Plzeň. Přitom Plzeň je městem, které v oblasti nových technologií směle konkuruje i Praze. Mj. jde totiž také o první město, které získalo povolení k létání dronů. Drony a nové technologie jsou zde jako doma.

SDÍLEJTE