SDÍLEJTE

Máte doma psa, na kterého běžné výcvikové metody nezabírají? Rozhodli jste se zkusit vycvičit ho pomocí elektrického výcvikového obojku? Tento produkt patří mezi velmi efektivní výcvikové pomůcky, které s oblibou využívají i zkušení kynologové. Je však důležité vědět, jak ho správně používat.

Elektrický obojek vám pomůže vycvičit vašeho psa bez zbytečného násilí. Pes je velmi inteligentní zvíře, které rychle pochopí, jak celý systém funguje, a aby se vyhnul nepříjemnému elektrostatickému impulzu, bude se raději chovat tak, jak je od něj vyžadováno.

Díky elektrickému obojku můžete psa odnaučit nežádoucí zlozvyky, výcvik bude probíhat rychleji, efektivněji a bez zbytečných fyzických trestů. Je však nutné vědět, jak takový elektrický obojek správně používat.

Začínáme s výcvikem

Než začnete se samotným výcvikem psa pomocí elektrického obojku, je nutné přečíst si podrobně návod k použití. Poté psa seznamte s obojkem na klidném místě, kde ho nebudou rozptylovat jiní psi, děti atp.

Vždy je nutné uvědomit si, že pes může reagovat na jednotlivé stupně impulzů mnohem citlivěji než člověk. Začněte proto od nejnižšího stupně a přidejte na intenzitě pouze v případě, že pes na impulz nereaguje. Impulz, který následuje po prvotním upozornění na nevhodné chování, v žádném případě nesmí vašeho psa bolet. Pokud tedy pes zakňučí nebo sebou trhne, je vámi zvolená intenzita impulzu příliš vysoká a doporučujeme ji okamžitě snížit.

Je také nutné dbát na to, aby vaše povely pes chápal. Pokud budete na psa chrlit pokyny, ze kterých bude zmatený a budete mačkat ovladač, k požadovaným výsledkům pravděpodobně vůbec nedojdete. Cvičte tedy vašeho psa systematicky a dávejte mu povely, které jsou mu známé. Elektrické obojky jsou určené pro výcvik psů od 6 měsíců věku, kteří již prošli základním výcvikem typu sedni, lehni atd.

SDÍLEJTE