Jak poznat kvalitního dodavatele energií?

Jak poznat kvalitního dodavatele energií?

SDÍLEJTE

V současné době funguje na tuzemském trhu celá řada společností, které se zabývají dodávkami elektřiny a plynu pro domácnosti a firmy. Je tudíž stále obtížnější poznat, jaký dodavatel je kvalitní. Abyste se nestali otrokem svého současného dodavatele, došlo před několika lety ke změně právních předpisů, takže je nyní poměrně snadné přejít od současné společnosti k jiné, a to bez zbytečně vysokých sankcí a administrativních úkonů, jak tomu bylo v minulosti.

Nehleďte jen na cenu, nemusí být rozhodujícím faktorem

V mnoha částech země působí nejen celorepublikové společnosti, ale i regionální dodavatelé, kteří nabízejí atraktivnější ceny elektřiny a plynu. Ale cena samotná by rozhodně neměla být hlavním kritériem při výběru. Je dobré si ohlídat i další aspekty.

Malí versus velcí dodavatelé energií. Kdo vítězí?

Důležitý je zejména přístup firmy. V tomto ohledu vítězí spíše menší dodavatelé. Jsou totiž schopni a hlavně ochotni poskytnout osobnější přístup každému ze svých klientů. Jednak proto, že jich mají méně nežli velké firmy, ale také z toho důvodu, že si chtějí svoji klientelu udržet, případně získat nové zákazníky.

Osobní přístup se pozná kupříkladu v okamžiku, kdy musíte řešit nějaký akutní problém. U velkých společností se často jen těžko dovoláte rychlé nápravy, obvykle vás po vytočení jejich čísla na pobočce vítá jen záznamník. Toho se menší společnosti snaží vyvarovat, což v konečném důsledku může na lidi působit jedině pozitivně.

Pakliže máte pocit, že jste u svého současného dodavatele skoro otrokem, snažte se vyhledat jiné nabídky od ostatních společností, které mají ceny plynu a elektřiny nastavené třeba i obdobně, ale nabízejí férovější a lidštější přístup. I takovéto detaily mohou mít za následek, že se kvůli dodávkám energií nebudete muset zbytečně trápit a stresovat.

SDÍLEJTE