K modelu Nokia N8 lze připojit jakýkoliv flash disk

K modelu Nokia N8 lze připojit jakýkoliv flash disk

SDÍLEJTE
Dostihla nás revoluce vzájemné kooperace nejrůznějších přístrojů. V tomto článku se dočtete o schopnosti Nokie N8 pracovat s jakýmkoliv flash diskem a mobilem., zdroj: Nokia

V dubnu 2010 představila Nokia nový model N8. Jako první je nositelem operačního systému Symbian a je oděna do hliníkového krytu.

Výbava je více než standartní, možno jmenovat dvanáctimegapixelový fotoaparát se schopností pořídit videonahrávku v HD rozlišení. Dotykový displej modelu N8 podporuje ovládání více prsty, tzv. multitouch. Přes jeho všechny kvality zůstává v hierarchii typů Nokie na vrcholu stále N900, osazen operačním systémem Maemo a sám vyrobce ji řadí na pomezí mobilního telefonu a tabletu. Události z Facebooku se ukládají přímo do organizéru mobilu.

Podpora režimu USB Host

Přes tyto všechny funkce je Nokia N8 stále kritizována. Ovšem překvapí jednou nekonvenční funkcí, a to podpora režimu USB Host. Jedná se o schopnost pracovat s každým USB flash diskem. Může se zdát, že touto dovedností disponuje mnoho mobilních telefonů, ale opak je pravdou. Většinou se jedná o přístroje Windows Mobile, konkrétně například model HTC HD2. Jediné, co kromě disku potřebujete, je příslušná redukce z microUSB konektoru telefonu na klasický USB konektor. V případě, že si pořídíte dále patřičný kabel, snadno můžete připojit i další mobilní telefon a kopírovat tak data z jednoho na druhý.

Zůstává jen otázkou, s kolika přístroji je N8 schopna pracovat.

SDÍLEJTE