Kam se poděly notebooky značky Vaio?

Kam se poděly notebooky značky Vaio?

SDÍLEJTE

Pamatujete si na doby, kdy se v nabídkách prodejců výpočetní techniky skvěly stylové notebooky značky Sony VAIO? Obecně šlo o dražší a velmi povedené modely s nadstandardními parametry a inovativními vychytávkami. Kam se poděly? V roce 2014 gigant Sony oznámil prodej své prestižní značky japonskému investičnímu fondu Japan Industrial Partners.

Původně nebylo jasné, co nový vlastník s notebooky udělá. Předpokládalo se, že koncoví zákazníci prodej značky zaregistrují maximálně tak, že si všimnou chybějícího loga Sony. Nakonec se ukázalo, že investiční fond nemá s evropským trhem žádné plány. Alespoň ne v dohledné době. Zda se fanoušci značky opět dočkají nových modelů i v nabídce tuzemských prodejců, je ve hvězdách.

Sony stále poskytuje servis

Majitelé notebooků však nemusí zoufat. Stále se mohou obrátit na Sony VAIO servis a zákaznickou podporu značky, a to i po uplynutí záruční doby.

Na druhou stranu se však nabízí otázka, zda se opravy notebooků Sony v autorizovaných servisech vyplatí – značkové opravny obvykle postupují tak, že mění např. celou základní desku. Cena opravy je proto poměrně vysoká a nemusí se vyplatit.

Obraťte se na „neznačkový“ servis

Ačkoliv oprava staršího notebooku Sony VAIO v autorizovaných servisech není příliš rentabilní, můžete kontaktovat některou z poboček servisního centra ABAX. Tyto servisy přistupují k opravám tak, že většinou mění konkrétní komponenty. Navíc nakupují náhradní díly pro notebooky od světových dodavatelů za nízké ceny.

Ceny oprav notebooků Sony VAIO na pobočkách ABAXu považuje za výhodné 8 z 10 zákazníků. Míra reklamací přitom není vyšší než 10 %. Další výhoda spočívá v komfortním způsobu opravy – notebook můžete do servisu poslat prostřednictvím kurýrní služby. Podrobné informace najdete na www.abax.cz.