SDÍLEJTE

V současné době vyznačující se komunikací skrze sociální sítě, e-mailovou poštu a další aplikace je skoro nutností vlastnit nějakou technickou hračku. Počítač, tablet nebo alespoň mobilní telefon zkrátka slouží jako hlavní dorozumívací nástroje pro valnou většinu lidí. A nejde přitom jen o sdílení informací o prožité dovolené v zámořském letovisku, případně úschovu fotografií čerstvě narozeného člena rodiny. Stále více se využívá tzv. home-office, totiž práce z domova. Ta probíhá především prostřednictvím počítače, internetu. A těžko si představit horší situaci než když se pracně vytvořená data z nějakého, vámi nepochopitelného, důvodu z úložiště kamsi ztratí. Pokud se něco takového stane a váš chlebodárce není zrovna nadšený absencí výsledků vaší práce, jednejte. A právě specializované firmy jsou vám schopny zajistit potřebnou obnovu dat.

Co si vlastně představit pod pojmy data a úložiště?

Pojďme si nejprve vysvětlit, co jsou vlastně data. Data představují základ informace. Tedy toho, co chcete poslat světu dál. Přátelům, zaměstnavateli, zkrátka komukoliv. Lze je označit za údaje, které se nějakým způsobem zapisují, měří, pozorují. A pro ty z vás, kteří neholdují složitým termínům, data jsou právě všechny ty fotografie z dovolených a narozeninových oslav vašich ratolestí, konečně napsaná diplomová práce i zápis z porady vedení. Úložiště je pak místo ve vašem zařízení, kde jsou data uschována. I přes veškerou snahu však někdy dochází ke smazání dat, a pak je namístě oslovit profesionály.

Nesnažte se o datovou obnovu sami

Záchrana dat opravdu není nic jednoduchého. Většina běžných uživatelů počítače, mobilního telefonu nemá ponětí o procesu obnovy dat. Ani nemusí. DataFlex.cz znamená partu lidí zabývajících se záchranou dat. Vzhledem k tomu, že proces obnovení dat může být opravdu složitý, jelikož bývají využity specializované laboratoře, nástroje, a hlavně odborné znalosti pracovníků, vychází svým klientům vstříc a provádí bezplatnou vstupní analýzu, po které bude zákazník informován o časové a finanční náročnosti. Podle toho se rozhodne, zda chce v obnově dat pokračovat. Nemusíte se se svými vzpomínkami ani prací v podobě dat nadobro rozloučit. DataFlex.cz je najde.

 

SDÍLEJTE