MEAN WELL proudové zdroje pro LED

MEAN WELL proudové zdroje pro LED

SDÍLEJTE

Výrobce spínaných zdrojů MEAN WELL přichází s novými zdroji pro LED osvětlení a reaguje tak na velký zájem o napájení konstantním výkonem. Ten je zapříčiněn celosvětovým úsilím o úspory energie. Tento typ napájení tak rychle nabývá na popularitě. Jaké jsou tedy výhody použití tohoto zdroje?

Společnost MEAN WELL představuje novou řadu produktů, které nabízejí vysokou účinnost, nízkou spotřebu energie a soulad s nejnovějšími mezinárodními předpisy pro osvětlení. Napájecí zdroje Mean Well LED jsou ideální například pro pouliční osvětlení, vestavěné osvětlení, vnitřní osvětlení, nebo třeba také pro osvětlení scén divadel a LED značení. Díky své konstrukci a vysoké úrovni ochrany proti prachu a vlhkosti může být tento proudový zdroj pro LED instalován prakticky kdekoliv.

Zdroje Mean Well LED jsou nabízeny v řadách s označením XLG, LDC, HBGC, jenž disponuje 300W, případně můžete zvolit variantu s označením HVGC-480/650. Úplně první řadou, která byla uvedena na celosvětový trh, byla LDC. Ta je vhodná při nahrazování lineárních zářivek se startéry LED, anebo zdroji s velkou účinností. Svou oblibu získaly díky svému úzkému provedení. LDC zdroje jsou vyráběny s výkonem od 35 do 80 W. Výstupní výkon je možný nastavit rezistorem. Továrním nastavením výstupu 30W LDC zdroje je 300 mA. To lze přenastavit až na 1 A. Některé typy této řady je možné nastavit až na 1 600 mA, nebo dokonce na 2 100 mA. Jde o typy LDC-55, potažmo LDC-80.

Úplnou novinkou mezi LED prvky je pak zdroj řady XLG. Ten je jedinečný v tom, že zaujme nejen svou nižší pořizovací cenou a vlastnostmi, ale hlavně svými menšími rozměry. Díky tomu jsou tyto zdroje použitelné v mnoha typech LED osvětlení. Řada XLG pokrývá výkon od 25 do 240W. Jednotlivé typy této řady se liší výkonem, výstupním rozsahem napětí, a mnoho dalšími vlastnostmi. Mají však společnou koncepci konstantního výstupu, krytí IP67 a široký rozsah vstupu – 100VAC až 305 VAC. Dále ochranu proti průrazu 6/4 kV, možné i 10/6 kV, poskytovanou záruku 5 let a více než 50 000 hodin dlouhou životnost MTBF.

Pro osvětlení velký ploch, které žádají přímé závěsné osvětlení, jsou navrženy rotační (kruhové) LED zdroje řady HBG. Do této řady řadíme model HBGC-300 s 300W. Parametry této varianty jsou široký vstupní rozsah, účinnost až 94,5 %, patentované provedení, krytí IP67, ochrany proti zkratu, přetížení, přepětí a přehřátí. HBGC-300 lze zvolit pro trvalé nastavení vstupního výstupu výkonu nastavovacím trimrem, případně typ s možností ovládat výkon, tedy jas LED, funkcemi stmívání 3v1 nebo protokolem DALI.

Nejvýkonnější řadou jsou zdroje s označením HVGC-480/650. HVG má zvýšený rozsah AC vstupu, a to až na 528VAC. Účinnost až 95,5%. U těchto modelů si lze vybrat mezi pevně nastaveným, či nastavitelným výstupem a možností stmívání 3v1, nebo je možné zdroj vybavit funkcí programovatelného profilu stmívání pro úspornější provoz veřejných prostranství, komunikací, a podobně.

Pro více informací o proudových zdrojích pro LED navštivte náš e-shop na adrese www.eshop-meanwell.cz. Rádi vám sdělíme více informací o těchto produktech, případně poradíme s výběrem.

 

SDÍLEJTE