Microsoft nabízí zvýhodněný upgrade na Windows 8

Microsoft nabízí zvýhodněný upgrade na Windows 8

SDÍLEJTE

Společnosti Microsoft v noci na pátek oznámila dostupnost další ukázkové verze nového operačního systému Windows 8. Tato verze přináší nové uživatelské rozhraní a ještě rychlejší a plynulejší odezvu bez ohledu na to, zda uživatel ovládá systém svými dotyky nebo klávesnicí a myší.

Společnost Microsoft od soboty 2. června 2012 spouští ve 131 zemích světa včetně České republiky novou speciální nabídku nazvanou Windows Upgrade Offer. Díky ní zákazníci získají nejnovější verzi operačního systému po jejím uvedení na trh za výhodnější cenu.

Nabídka je určena pro zákazníky, kteří si do 31. ledna 2013 zakoupí nový počítač s OEM licencí na systém Windows 7 v edici Home Premium, Professional nebo Ultimate. Tito zákazníci získají nárok na pořízení cenově výhodného upgradu na Windows 8 Pro za 14,99 eur, který budou moci uplatnit od uvedení finální verze nového operačního systému až do 28. února 2013. Tato nabídka se nevztahuje na počítače s edicí Windows 7 Starter, se kterou se zákazníci setkávají na netboocích.

„Speciální nabídka výhodného upgradu je určena pro domácí i firemní uživatele, kteří nechtějí s nákupem nového počítače čekat až do uvedení finální verze Windows 8, chtějí však mít jistotu, že budou moci na nový operační systém jednoduše přejít,“ vysvětlil Lukáš Křovák, manažer divize Windows ve společnosti Microsoft.

Nárok na upgrade na Windows 8 Pro za zvýhodněnou cenu získají zákazníci tím, že se po koupi nového počítače zaregistrují na stránkách www.windowsupgradeoffer.com. Následně obdrží potvrzení e-mailem, že jejich žádost byla přijata. V době uvedení finální verze systému Windows 8 na trh pak obdrží e-mail obsahující promo kód a instrukce pro dokončení nákupu. K zaplacení upgradu budou potřebovat platební kartu Visa, Master Card, American Express nebo aktivní účet na PayPal.

Distribuce upgradů budou probíhat elektronicky, zákazníci si však budou moci zažádat i o fyzické médium, za cenu v rozpětí 20 až 30 eur. Upgrade licence nemusí zákazníci použít na nově zakoupeném počítači, ale na libovolném počítači s podkladovou licencí Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7. Microsoft zároveň uvolní softwarový nástroj, který prověří kompatibilitu počítače se systémem Windows 8. Počet licencí na jednoho zákazníka včetně firem a organizací je omezen na pět. S upgradem na Windows 8 Pro je také spojena 90 denní podpora od Microsoftu.

SDÍLEJTE