Microsoft představil tablet, kterým chce konkurovat iPadu

Microsoft představil tablet, kterým chce konkurovat iPadu

SDÍLEJTE

Americká společnost Microsoft představila nový tablet zvaný Surface, kterým chce konkurovat zařízení iPad od firmy Apple.

 Tablet s operačním systémem Windows 8 a obrazovkou s úhlopříčkou 10,6 palce odhalil v noci na úterý SELČ výkonný ředitel Microsoftu Steve Ballmer na tiskové konferenci v Los Angeles.

Nový přístroj, který softwarový gigant uvede na trh na podzim, bude mít dvě verze. Jedna bude fungovat na mikroprocesorech ARM, druhá bude založena na tradičních čipech Intel.

Obě varianty budou mít rozkládací kryt jako klávesnici. Liší se však v hmotnosti.

Lehčí verze s procesorem ARM váží 680 gramů a cenově odpovídá jiným tabletům. Je srovnatelná s novým iPadem, však je tenčí. Bude dodávána s pamětí 32 nebo 64 GB.

Druhá verze vybavená čipem Intel váží 910 gramů a cenově se blíží ultrabooku. K mání bude modely s pamětí 64 či 128 GB. Microsoft by ji měl na trh vypustit zhruba tři měsíce po uvedení lehčí varianty.

Microsoft si od nového tabletu vlastní výroby slibuje, že bude přímo konkurovat nejen iPadu od Applu, ale i svým nejbližším hardwarovým partnerům Samsung Electronics nebo Hewlett-Packard.

SDÍLEJTE