Mikroskopy, teleskopy i další vybavení pro laiky i profesionály

Mikroskopy, teleskopy i další vybavení pro laiky i profesionály

SDÍLEJTE

Možná máte doma desetiletého syna či dcerku, které baví zkoumat nalezenou housenku, uschlý list nebo třeba svůj vlastní vlas. Anebo jste to vy sami, kdo se rád vydává na výlet přírodou, kde s pomocí teleskopu pozorujete večerní přírodu nebo dálný vesmír. Ať je to tak či tak, v každém případě je dobré mít kvalitní vybavení, s nímž bude studování, bádání zábavou, ale také bude spolehlivé a dostatečné. Co naplat, když máme mikroskop s nedostatečným rozlišením? Kde však nakupovat, abyste spokojili potřeby své i vašich rostoucích dětí?

Vše pod jednou střechou

Jestliže chcete obdarovat dítko docházející do základní školy, postačí vám, když budete vybírat mezi základními modely. Pokud chcete vybírat pečlivěji, pak vězte, že mikroskopy dělíme do dvou kategorií: biologické a stereoskopické. Biologické jsou určeny k pozorování v průhledném světle např. viry, krev, bakterie, vlasy a podobně. Stereoskopické mikroskopy pak umožňují pozorovat v trojrozměrném obraze.

Prodejci usnadňují nakupujícím život, a tak si můžete vybrat z různých skupin: mikroskopy pro děti, studentské, laboratorní, mikroskopy průmyslové, digitální. Takhle přehledně jsou řazeny kupříkladu na webových stránkách idalekohledy.cz.

Pojďme zrakem do dáli

Ať už rádi chodíte ven a tam sledujete krajinu, anebo spíš sedíte v teple a bezpečí domova a dívat se chcete „jen“ z okna, přijde vám vhod teleskop. Právě on je určen k pozorování vzdálených předmětů. Skládá se z hlavních částí objektivu a okuláru. Rozlišujeme tři typy teleskopů podle toho, na základě, jakého principu daný model funguje. Volit můžete mezi čočkovými teleskopy, zrcadlovými teleskopy a katadioptrickými systémy.

Na i dalekohledy můžete vybírat z kategorií zrcadlových teleskopů, podle vyspělosti pozorovatele, s GoTo naváděním, zrcadlové, čočkové, podle výrobce… Nabídka je skutečně obsáhlá a vyberte si každý.

Kromě teleskopů a mikroskopů nabízí idalekohledy.cz i dalekohledy, monokuláry, puškohledy, termovize a další. Jestliže zde koupíte někomu dárek, nebo si uděláte radost sami, zaručeně bude radost velká. Vyberte si a za pár dnů se můžete těšit ze skvělého pozorování i bádání.

SDÍLEJTE