SDÍLEJTE

On-line hazardní hry se nyní stávají spíše problémem týkajících se adolescentů a vysokoškoláků. Zdá se, že vysokoškolské studenty přitahují online hazardní hry kvůli jejich silné potřebě peněz a on-line se jeví jako jednoduchý způsob, jak se k nim dostat. Sportovní sázky jsou opravdu populární volbou mezi vysokoškoláky. Internet poskytuje nepřetržitý přístup k tomu, aby mohli hazardovat kdykoliv během dne tak dlouho, jak to budou chtít.

Navíc většina vysokoškoláků je velmi dobře vybavená počítači a internetem, což pro ně činí vyhledávání hazardních her online jednodušším a atraktivnějším. Navzdory všem varováním začíná mnoho teenagerů a vysokoškoláků začíná hrát v raném životě a začíná se zhoršovat při studiu. Pokud však znáte někoho, kdo se stává závislým na hazardních hrách online, stále existuje naděje, že jim můžete pomoci porazit tuto závislost.

Když je přítomna v životě člověka hráčská závislost, obvykle to není jediná psychologická porucha. Další psychologické poruchy jsou s tím velmi korelovány. Kromě typického patologického hazardu přidává počítač další dimenzi. Počítače a internet vytvářejí izolaci a pocit fantazie.

Online závislost na hazardních hrách je stejně závažná jako patologická hazardní hra, ne-li horší kvůli přidaným rozměrům. Dopady mohou být velmi závažné. Vzhledem k povaze činnosti může vést k mnoha problémům. Tyto problémy mohou zahrnovat jedince i rodiny, přátele a finanční možnosti. Lidé, kteří trpí následky patologického hraní, mají tendenci si vážnost svého stavu neuvědomovat a nebo podceňovat. Toto je nová oblast výzkumu, kterou psychologové začínají řešit.

Hra online má svá pozitiva i negativa. Vzhledem k tomu, že nevidíte peníze o které hrajete, je velmi jednoduché je všechny vsadit, a prohrát. Na druhou stranu na internetu můžete hrát se vstupními bonusy a neriskovat tak své peníze. Zkuste např. Bet365 bonusové kódy.

Vhodná léčba závislosti na hazardních hrách online je stále předmětem zkoumání. Léčby, které jsou účinné pro závislost na klasických hazardních hrách, fungují dobře i pro online hazardní hry. Také souběžná léčba závislosti na internetu je prospěšná. Tyto dvě věci jsou kombinací ideálního přístupu k léčbě. Je důležité zvážit komplexně stav konkrétního závislého jednotlivce při navrhování léčebného plánu. Každý člověk je jiný a může být závislý z různých důvodů, takže je důležité, aby léčebný plán řešil motivy vedoucí k nežádoucímu chování. To je také další oblast, která potřebuje více času na výzkum.

Závislost na hazardních hrách může zničit naděje, sny a životy stejně důkladně, rychle a efektivně jako každý jiný typ závislosti. Závislost na hazardních hrách je mnohdy ještě více destruktivní, když je zároveň doprovázena jinými závislostmi a poruchami – například současnou konzumací alkoholu nebo drog. Patologické hráčství vyprázdní vaše bankovní účty a peněženky a vyčerpá kreditní karty.

Gamblingová závislost a zneužívání návykových látek

S téměř jakoukoli psychickou, emocionální nebo behaviorální poruchou se zvýší výskyt různých společně se vyskytujících nemocí. Souvislost mezi závislostí na hazardních hrách a zneužíváním návykových látek je však neobvykle hluboká.

Podle statistických údajů NESARC je také neuvěřitelných 73 procent závislých na hazardních hrách problémovými pijáky, zatímco 38 procent užívá drogy. Kouření je také časté mezi patologickými hráči, protože až 60 procent gamblerů je závislých na nikotinu. Takové závislosti se objevují jako porucha sebeovládání. Jak se inhibice postupně snižují, bývalé dobrovolné chování se stává fyzicky i emocionálně kompulzivním a alkoholik nebo drogově závislý brzy ztratí kontakt s realitou a vrhá se do sestupné spirály. Zatímco neexistuje žádná fyzická závislost, závislost na hazardních hrách následuje stejný oblouk vývoje jako při zneužívání návykových látek a v každém případě bude proces obnovy a návratu do normálního života dlouhý a namáhavý.

Při zkoumání souvislosti mezi patologickým gamblerstvím a závislostí na drogách nebo alkoholu – není zvlášť rozumné mluvit o vztahu příčiny a následku. Hráčská společnost je úzce spjatá s užíváním alkoholu a drog. Navíc alkohol a léky ovlivňují úsudek a předurčují člověka k impulzivnímu chování, takže není těžké pochopit, proč se ti, kteří v minulosti zneužívali návykové látky, mohli se snadno stávají obětí lákadel světa hazardních her.
Příčiny a účinky v tomto vztahu jsou beznadějně zapletené. To je důvod, proč alkoholické nebo drogově závislý patologický hráč bude nevyhnutelně potřebovat vyhledat odbornou léčbu pro každou z jejich poruch, pokud se chtějí opravdu z okovů všech svých závislostí vymanit.

SDÍLEJTE