SDÍLEJTE

Uvažujete o tom, že si rozšíříte rodinu televizních kanálů, jež máte doma k dispozici? S největší pravděpodobností se budete chtít poohlédnout po satelitním kompletu. Promyslet byste si měli předem hned několik velmi důležitých aspektů. Jedná se například o konkrétní kanály, jež jsou různými společnostmi nabízeny. Dále je třeba vědět, jestli u vás bude možné umístit parabolu. Volit je zapotřebí i správný přijímač. Právě jím v našem výčtu základních kroků při nákupu satelitní techniky začneme.

Nesnadná volba přijímače

Moderní satelitní přijímače jsou dnes na trhu k dispozici v mnoha podobách. Rozmyslete si, jestli chcete přijímat jen volně dostupné programy, anebo i kódované. Prvně jmenované kanály dokážou přijímat veškerá zařízení. Kódované pouze ta disponující integrovaným dekodérem. Co by tedy měl mít kvalitní satelitní přijímač? Minimálně následující záležitosti:

– schopnost příjmu veškerých kanálů v HD rozlišení,

– Ethernet rozhraní,

– optický, případně koaxiální výstup zvuku,

– modulátor UHF,

– dostatečnou kapacitu kanálů do budoucna, minimálně 3 – 4 000,

– precizní EPG jak s českou, tak i se slovenskou diakritikou,

– alternativu vložení minimální dvou dekódovacích modulů,

– rozhraní HDMI.

Správná parabola

Jestliže chcete přijímat pouze jednu z nejznámějších družic typu Astry, Thoru a Hot Birdu, bude vám stačit parabola s velikostí 80 cm. Pro příjem vyššího množství družic budete potřebovat velikost od 90 do 120 cm s tím, že čím východněji bydlíte, tím bude nezbytné velikost zvýšit. Materiálově je optimální hliník, jenž nereziví a je lehký. I pro uchycení paraboly volte pozinkované komponenty.

Ostatní kritéria výběru

Určitě není od věci vybírat i další doplňky. Typický je konvertor. Jedná se o malou komponentu umístěnou přímo v ohnisku paraboly. U nich sledujte výši šumového čísla pohybujícího se od 0,1 dB do 0,3 dB. Dále nezapomeňte na koaxiální kabel, optimální je ten s dvojitým stíněním a průměrem pohybujícím se v minimu okolo 6 mm. Při nákupu volte přímo satelitní komplety, u nichž spolu jednotlivé součásti precizně spolupracují. Veškerou satelitní techniku seženete u společnosti Kenex s.r.o. na kenex.cz.

SDÍLEJTE