SDÍLEJTE

Repasované notebooky a počítače jsou v posledních letech poměrně běžnou záležitostí. Domníváte se, že jsou určené spíše studentům, důchodcům a lidem, kteří shání stroj na brouzdání po internetu a sociálních sítích? Jste na omylu. Mezi repasovanými počítači si vyberete i tehdy, pokud sháníte vysoký výkon.

Jako repasované notebooky jsou označovány plně funkční stroje, které mají ta nejlepší léta ještě před sebou. Často jde o počítače z různých firem, kde prostě pravidelně mění vybavení, aniž by vykazovalo známky poškození. Specializovaná společnost je vykoupí, uvede do původního stavu a dále prodá.

Vysoký výkon za přijatelnou cenu

Největší výhodou repasovaných notebooků je výkon. Firmy nevykupují žádné levné kompaktní notebooky, to by se nevyplatilo. Jako repasované se prodávají modely, které v době svého uvedení na trh stály 40 000 Kč i více. Ani po několika letech nezaostávají a svými parametry konkurují těm nejlepším současným.

Velkou výhodou prémiových modelů je rovněž jejich zpracování. Jsou vyrobené z tvrzených plastů, oceli, hořčíku a dalších kvalitních materiálů, takže hodně vydrží, nepřehřívají se a šasi nepraská.

Nikdo nepozná, že není nový

Pořídíte-li si repasovaný notebook, nikdo to na první pohled nepozná. Hodně velký znalec by mohl vědět, že se daný model již neprodává, ale takových lidí bude skutečně minimum. Laptopy nejsou nijak poškozené, poškrábané, nemají omlácené rohy. Ani vy na výkonu nepoznáte skutečný věk notebooku. Navzdory starší architektuře mají repasy nadprůměrný výkon. Mnohdy jsou k nim dodávány i výkonnější napájecí zdroje, což je další výhoda.

Stejné peníze, nesrovnatelný výkon

Dobré repasované notebooky od značek jako Dell, Lenovo či HP pořídíte i kolem deseti tisíc korun. Kdybyste za tuhle cenu chtěli nový model, jednalo by se o levný kompakt nevalné kvality. Volba je tedy více než jednoznačná. Mrkněte třeba na MUJnotebook.cz a vyberte si ten svůj.


SDÍLEJTE