SDÍLEJTE

Jednu dobu byl velkým hitem robotický vysavač, který vám sám vysaje celou domácnost. Ženy jej milovaly, protože nemusely nic udělat a přitom měly všude čisto. Ovšem když objevíte vodní vysavač, tak zjistíte, že jste až tak čisto doma neměli.

Robot, který vysává sám

Velkou výhodou robotického vysavače je, že ušetří spoustu času. Ženy opravdu nemusí vůbec nic dělat, mohou jen odpočívat u televize anebo plnit jiné povinnosti a mezitím jim robot sám vysaje celou domácnost. Avšak i robot má své světlé stránky. Tím největším problém je, že vzhledem ke svému tvaru a schopnostem se nedostane do úplných koutů a zákoutí, a pak se stává, že v rohách nacházíte i chomáčky prachu, což rozhodně nechcete. Mimo jiné se toho starší generace opravdu bojí, protože je to na ně až příliš technický vynález, a tak si budou raději po domě chodit se starým běžným vysavačem, než aby po bytě honili robota.

Voda spláchne všechny nečistoty

Vedle toho je vodní vysavač opravdovým pomocníkem. Pravdou je, že vyžaduje vaši obsluhu, takže budete muset věnovat vysávání nějaký ten čas, avšak za to dostanete perfektní výsledky. A to nejen čistou podlahu, ale také čistý vzduch, protože díky vodními systému se prach nikde nevíří, a tak se vyhnete i utírání prachu, což vám zase ušetří trochu času na ostatních pracích. A na rozdíl od robota, se dostane do každého kouta. Takže pokud nic nevynecháte, budete mít dokonale čistou domácnost.

Cena versus výkon

Pravdou je, že poslední dobou ceny robotických vysavačů trochu klesly, ale byly doby, kdy byly tyto přístroje poměrně drahé a i teď to není úplně zadarmo. A když si představíte, že dáte tolik peněz do robota, který vám nevysaje kouty pokoje, protože se do nich nedostane a přitom ještě prach víří po pokoji, tak je daleko lepší varianta vodní vysavač Hyla, který má cenu úměrnou kvalitě, protože vás opravdu zbaví veškerých prachových částeček a přitom ho lze zaplatit.

Móda ve světě spotřebičů

Jediné, co se nedá vytknout ani jednomu přístroji je design. Protože robotický vysavač, který vám sám jezdí po pokoji a snaží se udržovat čistotu je vytvořen poměrně zajímavě a nadčasově. I když pro některé generace spíše připomíná nějaký sci-fi prvek. Avšak podobně jsou na tom i vodní vysavače, protože ty se také netají skvělým a čistým designem. Jednoduché provedení, které osloví spoustu lidí, bude moderní i za pár let.

Životnost přístroje je také důležitá

Dalším poměrně důležitým faktorem ke srovnání těchto dvou produktů je životnost. Každopádně ani u jednoho nelze určit přesnou dobu, do které bude stoprocentně fungovat. Všechno závisí na tom, jak budete o stroj pečovat. V případě, že všechno budete dělat, tak jak máte, tak by vám oba dva stroje měly vydržet poměrně dlouho. Navíc modely s vodním systémem jsou na trhu opravdu dlouho a mají za sebou spoustu spokojených zákazníků. Což o něčem svědčí.

Někdy se nám sice vůbec nechce, ale naše lenost by neměla mít dopad na čistotu v domově.