SDÍLEJTE

Platby po internetu jsou dnes už zcela běžnou součástí života. Jednou z nejpoužívanějších platform k placení je rozhodně PayPal. Internetová peněženka, díky které je možné zacházet opatrněji se svými penězi. Pokud třeba převodům zas tolik nevěříte, lze si nabít třeba tisícikorunu na zmíněnou službu a zaplatit to odtud. V případě nějakého hackerského útoku tak přijdete maximálně o tisícikorunu, takže vám nebude způsobena velká škoda. Zároveň zvláště v zahraničí se PayPal účet už používá více než bankovní účet a neobejdete se bez něj. Nyní se podíváme, jak funguje PayPal.

V jednoduchosti je síla

Placení z vaší internetové peněženky je ke všemu o mnoho jednodušší než kartou, nemusíte zdlouhavě zadávat tolik různých číselných kódů. Založení není tolikjednoduché, pokud neovládáte angličtinu. Naštěstí vše je poměrně pochopitelné, a navíc zde si můžete přečíst víc na PayPal cz, kde máte přehledný návod v češtině. My celou problematiku vezmeme zkráceně.

Jak založit PayPal?

Jako první je potřeba zadat své osobní údaje, spárovat celý účet s kartou a následně se nechat ověřit, jestli jste skutečný uživatel. Mimochodem, lidem se často pletou pojmy debetní a kreditní karta, tak se podívejte na tento článek, kde najdete vysvětlení. Vy pravděpodobně budete párovat službu se svojí debetní kartou, ty kreditní nejsou v České republice tolik běžné. Možná vám někdo ze známých říkal, že existují i PayPal poplatky a chtěl vás tím odradit od používání. Celá věc se však má trochu jinak. Pro ověření totiž musíte poslat 50 korun na svůj účet. Ty vám budou zpět vráceny a vy budete moci začít používat svoji internetovou peněženku. Nyní už jenom záleží, jestli chcete s účtem nakupovat nebo čekáte, že na něj bude i někdo platit. Spoustu zahraničních zaměstnavatelů přes internet používá právě tuto metodu k vyplacení mzdy, tudíž zařídit si PayPal se rozhodně vyplatí.

SDÍLEJTE