SolverTech Tasha – mocný nástroj pro optimalizaci dopravy

SolverTech Tasha – mocný nástroj pro optimalizaci dopravy

SDÍLEJTE

Software pro optimalizaci dopravy – proč byste měli o implementaci něčeho takového uvažovat i vy? Bez ohledu na to, zda vozový park vaší firmy čítá dvě nebo padesát automobilů, ušetříte. Čas, starosti, a ve finále i spoustu peněz. V praxi samozřejmě záleží na funkcích vybraného řešení, ale v případě Tashi od Solvertechu není o výsledku pochyb. Co software umí a jak konkrétně pomůže právě vám?

Seznamte se s Tashou

27637-planovani-dopravy (2)Tasha je pokročilý software pro efektivní plánování dopravy, který dokáže učinit zásadní rozhodnutí během krátké chvilky, porovnává odchylky v trasách a časech doručení přes GPS monitoring a v neposlední řadě rozpozná nerentabilní zákazníky. A aby toho nebylo málo, umí vybrat vhodnou lokalitu pro vybudování nového skladu.

Pro koho je Tasha určena?

Aplikace je určena pro široké spektrum uživatelů – zásilkové služby, velkoobchody veškerého typu zboží, eshopy, firmy zabývající se svozem odpadu a další subjekty, které díky ní nemusí odmítat zákazníky a zbytečně ztrácet čas složitým procesem plánování.

Tasha určí vhodné místo výjezdu vozidel a bere přitom v úvahu jejich specifické vlastnosti. Vypočítá náklady na každý přepravený kilogram a vyhodnotí, kdy je úspornější řešení formou externí dopravy. Je k nezaplacení při rozšiřování vozového parku, přijímání nových klientů a dalších důležitých okamžicích v rozvoji společnosti.

Jaké funkce Tasha obsahuje?

Tasha disponuje denně aktualizovanými mapami a při plánování trasy počítá s uzavírkami a omezeními. V rámci rozvozního plánu zase s tonáží a rozměry vozidel, rychlostním omezením a mýtným.

27635-optimalizace-tras-solvertech-tashaSoftware umožňuje propojení s firemní agendou – využívá data z informačních systémů jako Navision, SAP, Sofix, BarlS, Helios a dalších. Do přehledného podkladu k fakturaci zpracuje počet ujetých kilometrů, typy vozidel, povahu nákladů i kombinované tarify řidičů.

Aplikace se průběžně „učí“ a data využívá k efektivnějšímu provozu. Pracuje s pravidly AETR a počítá s nimi při optimalizaci tras. Na základě vlastností vozidel a přepravovaného nákladu přiděluje jednotlivým vozům pomocí jednoduchých značek správný náklad.

Funkce kombinovaného rozvozu umožňuje přepravu různého nákladu tak, aby bylo vozidlo maximálně využito po celé trase.

Jak pomůže v praxi?

Software SolverTech Tasha využívají menší firmy i velké společnosti. Jednou z nich je i Hruška – největší maloobchodní síť v České republice. Zákazník si po implementaci aplikace sliboval snížení poměru nákladů na dopravu / obrat, potlačení lidského faktoru při preferování dopravců, zachování špičkové úrovně služeb pro zákazníky a přesné podklady pro fakturaci externí dopravy.

Ve výsledku zákazník ušetřil nemalou částku, aniž by musel učinit zásadní změny v organizaci. Práce dispečerů se zrychlila a zavedení nebylo nijak nákladné.

Chcete se o aplikaci pro rozvoz zboží dozvědět více? Informace najdete na solvertech.cz.

SDÍLEJTE