SDÍLEJTE
zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Nissan_Leaf_interior#/media/File:Nissan_Leaf_Dashboard.JPG
zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Nissan_Leaf_interior#/media/File:Nissan_Leaf_Dashboard.JPG

Prý je budoucnost elektromobilů růžová. Jiní tvrdí, že to tak růžové zase není. Ale ruku na srdce, všem příznivcům „normálních“ aut by určitě vůně benzínu a ten správný řev motoru určitě chyběly. Pojďme se ale podívat, jak se v době chytrých mobilů stávají chytřejšími i auta. Za příklad si vezměme automobilku Nissan, která na moderní a „smart“ systémy sází už docela dlouho – a je to znát.

Chcete-li posunout řízení svého automobilu na zcela jinou úroveň a užívat si lehkost jízdy a nenechat se rozptylovat masírováním mobilu v ruce, pak je inovativní systém NissanConnect jedním z mnoha chytrých řešení. Konečně si užijete cestování ve svém voze ve zcela jiné dimenzi. Zůstanete ve spojení se světem a můžete se informovat o všem potřebném i během řízení. Důležitý pracovní hovor, zjišťování aktuálních výsledků či stav sportovního sázení, novinky z domova. To vše, v pohodlí a hlavně bezpečně, nabízí NissanConnect.

Jak na to?

NissanConnect získáte naprosto jednoduše, ve třech krocích. Nejprve je nutná registrace, a to na webových stránkách NissanConnect. Zde si vyberete zemi, kde žijete, registrujete svůj automobil, zadáte identifikační číslo svého vozu a bezpečnostní heslo. Služby aktivujete prostřednictvím aplikací ve vozidle. Poté si z příslušného obchodu s aplikacemi (Google Play) stáhnete vše potřebné do kompatibilního telefonu (např. Samsung Galaxy, iPhone, Sony Xperia, HTC One) s operačním systémem Apple nebo Android, pro systém Blackberry či Windows zatím aplikace není k dispozici. Posléze už jen stačí propojit váš telefon s vozidlem přes rozhraní Bluetooth. Přihlásíte se pod svým uživatelským jménem, heslem a pak si jen můžete užívat vnímání řízení jako zábavný, ale přesto bezpečný zážitek.

Pro co největší komfort si zvolíte ty aplikace z vašeho telefonu, které se vám budou zobrazovat na exkluzivní dotykové palubní obrazovce. Manipulace je zcela bezpečná, vymyšlená tak, abyste na silnicích sebe i ostatní co nejméně ohrožovali. Veškeré ovládání je totiž navíc přímo na volantu, nemusíte z něj vůbec sundávat ruce. Totéž platí o hands-free technologii, díky níž můžete v klidu debatovat s rodinou či přáteli během dlouhých cest. Ty si můžete rovněž zpříjemnit poslechem oblíbené muziky připojením jak svého mp3 přehrávače, tak i mobilu.

Nemusíte se bát ani nepříjemného bloudění. Díky důvtipné navigaci se nikde neztratíte. Je zde zakomponován i pomocník s vyhledáváním míst a s integrovanými aplikacemi najdete ta nejlepší místa ve všech zákoutích planety, čerpací stanice či atraktivní hotely. Pohodové je i zasílání vámi zvolené lokality do systému NissanConnect rovnou z počítače a pro ulehčení si vyhledané destinace uložte na Google Point of Interest. Podruhé je zde bez problémů a bez hledání rychle objevíte.

Jednou z nejchytřejší vychytávek, takovou třešničkou na dortu pro elektromobil Nissan Leaf, je možnost nastavit si teplotu ve voze při jeho nabíjení přímo z mobilu nebo PC. Příklad za všechny: vůz máte připojen, ráno stáváte brzo do práce a venku mrzne, až praští. Běžná noční můra všech, co jezdí v zimě do práce autem. Stačí pár kliků na počítači či několik klepnutí na mobilu a ráno nasedáte do vyhřátého auta a neklepete kosu celou cestu do práce, než se auto vytopí. Co víc si přát.

SDÍLEJTE