Tvorba webových stránek je řemeslo jako každé jiné

Tvorba webových stránek je řemeslo jako každé jiné

SDÍLEJTE

Tvorba webu je komplexní činnost zahrnující celou řadu úkonů. Člověk tvořící weby musí být tak trochu grafik, zčásti programátor, měl by rozumět i marketingu. A přesně proto řada webových vývojářů své povolání miluje. Je doopravdy pestré.

Tvorba webových stránek má svá jasně daná pravidla, jež je třeba dodržovat. Vedle toho se však nesmí zapomínat na kreativitu, protože jenom kreativní webové stránky dokážou zaujmout. Když zedník odflákne svoji práci, dům vám může spadnout na hlavu. Pokud webový vývojář neprovede práci kvalitně, web nebude plnit cíle a očekávání.

Jaký je postup při tvorbě webových stránek?

Úplně prvním krokem by měla být konzultace s klientem – zmapování jeho představ a potřeb, diskuze o jeho očekáváních. Na základě toho se provede předvýrobní analýza a analýza klíčových slov kvůli SEO. Následně se nachystá wireframe, jakési rozložení toho, jak bude web vypadat, jak na něm budou umístěné jednotlivé prvky. Poté wireframe dostává barevný kabát, navrhne se grafika a grafický návrh. To už web vypadá k světu, ještě mu však chybí konkrétní texty na základě analýzy klíčových slov a obrázky.

Až po tom všem, když je vše výše uvedené nachystané, se přechází ke kódování webu. Samotné kódování je tedy docela minoritní část, jíž předchází spousta jiné práce. Po nakódování se web spustí, spustí se také měření (Google Analytics, měření pozic klíčových slov), aby bylo možné sledovat zpětnou vazbu a web dále upravovat.

E-shopy se tvoří podobně

Podobně probíhá i tvorba eshopu s tím rozdílem, že je třeba řešit ještě platební brány, různé možnosti dopravy, věrnostní programy pro zákazníky, možnost registrace zákazníka a mnoho dalších technických úkonů.

Chcete-li se dozvědět o správném postupu tvorby webů více, spojte se s Jaroslavem Voldřichem, odborníkem na tvorbu webů a eshopů s Plzně. Právě na základě jeho tipů byl sestaven tento text.

SDÍLEJTE