U:fon chce prorazit voláním za korunu

U:fon chce prorazit voláním za korunu

SDÍLEJTE

Mobilní operátor U:fon přichází s nabídkou volání do všech ostatních sítí, včetně zahraničních, od jedné koruny za minutu hovoru. Operátor plánuje účtování této ceny po provolání volných minut.

Snížení cen volání umožní pokles takzvaných propojovacích poplatků, které si operátoři platí mezi sebou. Tento poplatek v červenci klesne z 1,08 koruny na 72 haléřů za minutu. Do konce letošního roku by se měl dostat na 50 haléřů.

„Cena je to skutečně atraktivní a na českém telekomunikačním trhu nemá obdoby. Jedním dechem je však potřeba připomenout, že U:fonova síť funguje na technologii CDMA, zatímco standardem využívaným O2, Vodafonem i T-Mobilem je u nás GSM/3G. To znamená, že s běžným telefonem si u U:fona nezavoláte, musíte si vystačit s nabídkou přístrojů z jeho nabídky,“ komentuje novinku redaktor serveru MobilMania.cz Filip Kůžel.

Nový tarif nazvaný “Volání za korunu“ vyjde na 200 korun měsíčně a obsahuje sto volných minut. V rámci volných minut se tedy volá za 2 koruny/minutu. Korunová cena platí až po jejich vyčerpání. Poslání jedné SMS bude stát 1,50 koruny, což je cena běžná i u ostatních operátorů. Uživatel nemusí uzavírat žádný závazek, součástí tarifu je dnes pouze standardní vratná kauce 500 korun.