Virtuální kancelář? Denní chleba firem 21. století

Virtuální kancelář? Denní chleba firem 21. století

SDÍLEJTE

Práce z domu už díky internetu dávno není nereálným snem z budoucnosti. Někteří lidé raději chodí do kanceláře, kde se potkávají s lidmi, jiní si nemohou vynachválit home office. Ostatně ona je tahle možnost z určitého hlediska vhodná i pro zaměstnavatele – nemusí platit za nájem kanceláře.

Každá firma sice musí mít své sídlo, ale tohle zvládne perfektně vyřešit virtuální kancelář. Formální povinnost splňujete a odkud pak doopravdy pracujete, je vlastně jedno. Virtuální kancelář Praha ale může být něčím víc než jen místem, kde máte zapsanou adresu firmy.

Místo s opravdovou recepcí

Co se stane, když vás na danou adresu přijde někdo hledat? Záleží na tom, jakou virtuální kancelář si zřídíte. Některé firmy vám nabídnou skutečně jenom adresu. Jiné poskytují komplexní služby, které zahrnují třeba virtuální asistentku. Ta sedí na recepci v dané budově a veškeré případné zákazníky na vás odkáže. Dá jim třeba telefonní číslo, nebo jim rovnou domluví schůzku s vámi. Postará se také o poštu, můžete si domluvit přeposílání či vyřizování telefonních hovorů.

Váš prostor pro schůzky

Další častou specialitou virtuálních sídel je také možnost dočasně si na dané adrese pronajmout konferenční prostory. Pozvete si sem zákazníky či obchodní partnery, abyste se s nimi nemuseli scházet doma nebo někde po kavárnách. Vlastní prostory působí důvěryhodněji a nikdo se nemusí dozvědět, že jsou jen vypůjčené.

Na virtuálním sídle přitom není nic nelegálního. V ČR ho využívá přes 10 % firem, zejména novější společnosti a pak ty, které podnikají ve službách, jež lze provozovat online. O virtuální kanceláře mají zájem i společnosti toužící po lepší adrese. Působí hezky, když zákazník či potenciální obchodní partner vidí, že sídlíte v centru Prahy. Ve skutečnosti sice sedíte doma v obýváku v Dolní Lhotě s pár stovkami obyvatel, ale tohle se nikdo dozvědět nemusí. Vzpomeňte si na to, až budete uvažovat o založení s.r.o.

 

SDÍLEJTE