Vodní vysavač Hyla – Recenze a zkušenosti

Vodní vysavač Hyla – Recenze a zkušenosti

SDÍLEJTE
Hyla vysavač s vodním filtrem
Hyla vysavač s vodním filtrem

Máte-li v rodině malé děti nebo alergika, mnohem intenzivněji řešíte čistotu domácnosti. Člověk si zřejmě projde určitým vývojem a k opravdu čisté domácnosti se musí propracovat.

Jako student si vystačí s utřením prachu jednou týdně hadrem, koberce jednou za čas vyklepe a nebo raději žádné nemá. Následuje koupě prvního vysavače, cenově do 2000 Kč, ideálně bezsáčkového, aby se nemuselo nic dokupovat. Později sáhne po vysavači se sáčky a pár tisíc korun si přidá. Někde v tomto procesu mohou být i robotické vysavače, ale když se nad tím člověk opravdu zamyslí, něco velikosti CD přehrávače s malým výkonem vám nikdy opravdu čistý domov neobstará.

A potom je tu Hyla

O Hyle jsme se poprvé doslechli na veletrhu FOR ARCH. Do té doby jsme nikdy nepřišli do styku s vysavači pracujícími na bázi vodního filtrování. Myšlenka je to ale dokonalá. Všechny nevýhody v podobě ucpávajících se filtrů, přeplněných sáčků a snižujícího se výkonu nebo i zápachu při vysávání jsou díky principu vodní filtrace odstraněny.

Jako filtr slouží voda. Prach je nasáván trubicí a prochází separátorem do vody. Jakmile se namočí, již nepoletuje a co jednou vstoupí nevystoupí. Všechny lehké nečistoty tak plavou na hladině. Pokud byste náhodou nasáli nějaký předmět, např. kousek Lego stavebnice, kuličku apod., tak zůstane na dně vody a po úklidu toto jednoduše vyjmete.

K dispozici je také rotační turbo kartáč, podobný, jako známe z klasických vysavačů. Kartář při vysávání vibruje, čímž jemně vyklepává prach z koberce a hned ho nasává. Rotační kartáč sice také nevyřeší problémy s namotáváním dlouhých vlasů, ale stačí malou drážkou projet nůžkami a namotaných vlasů se zbavíte.

V nadpise jsme použili pojem Vodní vysavač Hyla. To bychom ale Hyle křivdili, protože po 25ti letech od založení je vysávání jen jednou z mnoha funkcí, kterou zastává. Pokud jsme na začátku článku zmínili alergiky, tak ti budou nadšení z další funkce Hyly. Tou je čištění vzduchu.

Jak šel čas - Hyla 1990 - 2015
Jak šel čas – Hyla 1990 – 2015

Čistička vzduchu Hyla

Máte-li problémy s prachem ve vzduchu, stačí, když do Hyly nezapojíte hadici pro vysávání a přístroj zapnete. Dle doporučení pokud takto budete pravidelně po dobu několika týdnů čistit vzduch, bude znát rozdíl. A ten poznáte třeba při otírání prachu z televize a nábytku. Prachu tam prostě bude méně. Toto zatím nemáme vyzkoušené, uvidíme do budoucna a recenzi doplníme.

Na internetu se dají najít tipy a rady od samotných uživatelů, na co vše Hylu také používají. Je to mimo jiné i:

 • odmrazování lednice
 • mytí oken (se speciálním příslušenstvím)
 • čištění radiátorů
 • klimatizace (prostě se do vody přidá led a zapne čistička)
 • čištění čerstvých skvrn (jen se namočí a vysaje)
 • vakuování pro více prostoru
 • vyklepávání matrací a polštářů
 • atd.

Hylo, 11 důvodů, proč tě milovat

 1. Nemusím na tebe shánět ani kupovat filtry nebo jiný spotřební materiál
 2. Nejsem závislý na výrobci a jeho sortimentu
 3. Dlouhá životnost. Nejstarší HYLY v České republice již pomáhají od roku 1994 a při dodržování návodu k obsluze pracují stále stejně dobře.
 4. Vzduch se pere rychle a účinně kdykoli potřebuji a díky speciální konstrukci se v přístroji HYLA nemohou množit plísně ani bakterie či jiné choroboplodné zárodky. Při tom si ale nevytvářím sterilní prostředí – pouze optimální pro klidný život.
 5. HYLA je mobilní, lehce přenosná a má velký výkon
 6. Umožňuje nejen vyprat vzduch, ale i dobře a rychle uklidit
 7. Má minimální provozní náklady po celou dobu vyzkoušené životnosti 20 let
 8. Ionizuje přirozeným způsobem v celém objemu vzduchu v místnosti
 9. Optimalizuje vzušnou vlhkost tak, aby se Vám dobře dýchalo
 10. Údržba je naprosto jednoduchá
 11. Bezpečná pro děti

Proč tedy ještě každý nemá doma Hylu?

Odpověď už možná tušíte. Je to cena. Dívali jsme se na Heuréku, Hylu tam nenajdete, ale další vysavač je za cenu poloviční. Jenže těžko porovnávat neporovnatelné, protože pokud si kupujete Hylu, máte vyřešenu čistotu v celém domě prakticky doživotně. Toto nelze říct o žádném jiném „vysavači“ dostupném na trhu.

Pokud jste si již prošli „úklidovým vývojem“ a nad Hylou váháte, možná vás přesvědčí možnost vyzkoušet vše výše popsané na vlastní oči. Domluvte si zkoušku zdarma na oficiálních stránkách Hyly. Uvidíte, že vám také rychle přiroste k srdci.

PŘEHLED RECENZE
Jednoduchost ovládání
Výkon
Funkce
Kvalita provedení
Vzhled
Cena
SDÍLEJTE