Vybíráme tiskárnu a náplně. Jaké jsou možnosti?

Vybíráme tiskárnu a náplně. Jaké jsou možnosti?

SDÍLEJTE

Doslova pryč je doba, kdy byly na trhu pouze tiskárny jehličkové. Jejich nevýhodou byla cena, pomalý a také hlučný tisk. Dnes už jsou technologie zcela jinde a tak široký sortiment počítačového příslušenství nabídne bohaté možnosti i v tomto sortimentu. V něm se pohybuje i celá řada kvalitních a známých výrobců, mezi které se řadí třeba:

  • Samsung
  • HP
  • Canon
  • Epson

Inkoustové tiskárny

První možností, jakou můžeme zvolit, jsou tiskárny inkoustové. Ty samozřejmě nadchnou nižší cenou a jsou určené hlavně pro použití v domácnostech. Hlavním kritériem výběru by v tomto případě měla být i cena za tisk. S tím souvisí třeba porovnání s cenou tisku u laserové varianty. Například u ní můžeme koupit kompatibilní tonery Samsung SCX-4300, které sníží náklady na minimum. I proto se cesta alternativních náplní doporučuje i u inkoustu. Zde samozřejmě můžeme volit i takzvané plnicí sady, kdy si danou kazetu naplníme sami, v pohodlí domova. I to cenu dokáže stlačit níže, než je nyní.

Laserové tiskárny

Druhou možností na našem trhu jsou tiskárny laserové. Ty se hodí hlavně pro kancelářské použití, ale není problém je mít také doma. Pokud budeme konkrétní, tak i s jejich výběrem by měla souviset cena za tisk. Náklady stlačíme níže, pokud budeme kupovat laserové tonery z eshopu, který má jedny z nejnižších cen. Stejně tak je ale při výběru vhodné hledět také na to, jaká je rychlost tisku a doba zahřívání. Vliv na provoz ale má i to, pro jak velký a častý tisk je daná tiskárna určena. To ovlivňuje hlavně její životnost.

V obou případech ale můžeme hledět také na technické plusy, jako je možnost mít multifunkční centrum – tiskárnu se skenerem a faxem, nebo varianty, kdy můžeme poslat dokument k tisku přes Wi-Fi, díky čemuž už nepotřebujeme žádné kabely. I to dnes můžeme označit za standard v kvalitnějších segmentech trhu.

SDÍLEJTE