Xiaomi M1: Nejvybavenější chytrý telefon na světě stojí 6 tisíc

Xiaomi M1: Nejvybavenější chytrý telefon na světě stojí 6 tisíc

SDÍLEJTE

Prodejní úspěchy chytrého telefonu iPhone v Číně vyrovnal tamní výrobce Xiaomi s modelem M1, za tři hodiny ho prodala 100 000 kusů. Aby společnost zajistila dostatečnou kapacitu výroby, prostřednictvím tří investorů navýšila svůj kapitál

Xiaomi M1 se na čínském trhu prodává za 1999 jüanů (6300 korun), přitom se jedná pravděpodobně o nejvybavenější chytrý telefon na světě. M1 používá vlastní verzi operačního systému Android MIUI má čtyřpalcový displej, 1,5 GHz dvoujádrový procesor, možnost výběru ze dvou verzí operačního systému a baterie s ohromnou kapacitou 1 930 mAh.

První série 300 000 kusů M1 se prodaly za 34 hodin, druhá, stotisícová, dokonce za tři hodiny. Takovým tempem se neprodával ani iPhone od Applu.

Xiaomi podle agentury Reuters oznámila, že telefon do svého portfolia zařadí operátor China Unicom a objednal dva miliony kusů M1. Aby společnost mohla zvýšit výrobní kapacity, dohodla se s investičními skupinami IDG Capital, Temasek Holdings a Qualcomm, které do ní vložily v přepočtu téměř půldruhé miliardy korun. Ty chce Xiaomi podle svého zakladatele Lei Juna vložit především do rozvoje technologií a zákaznického servisu.

SDÍLEJTE