Zajímavější fotky pořídíte se selfie tyčí. Víte, jak vybrat tu správnou?

Zajímavější fotky pořídíte se selfie tyčí. Víte, jak vybrat tu správnou?

SDÍLEJTE

Zpočátku selfie mánii propadla mladá generace, potom také celebrity a pěvecké hvězdy, až nakonec selfie začali fotit všichni se smartphonem vybaveným přední kamerou, které dnes nikdo neřekne jinak než selfie kamera. Výrobci mobilního příslušenství fenoménu využili a pustili se do výroby teleskopických tyčí neboli selfie tyčí.

Současný trh je rozmanitý, a tak vyznat se v pestré nabídce není zrovna jednoduché. Skutečně si vystačíte s klasickou selfie tyčí, se kterou musíte fotit samospouští, nebo byste raději chtěli variantu, na které zmáčknete spoušť v okamžiku, kdy chcete pořídit snímek? Co dále by vás mělo zajímat? Kompatibilita, způsob připojení, hmotnost a provedení rukojeti.

Podle čeho selfie tyč vybrat?

I když byste to na první pohled neřekli, tak i selfie tyč má několik parametrů, podle nichž byste měli konkrétní model vybírat. V první řadě se zaměřte na kompatibilitu. Pokud máte iPhone anebo smartphone od Samsungu, kompatibilitu v podstatě řešit nemusíte, protože s těmito telefony jsou kompatibilní takřka všechny nabízené selfie tyče.

Jestliže však máte smartphone od značek, jako jsou Lenovo, HTC či Nokia, tak se vždy podívejte, zda vybraná selfie tyč s těmito značkami spolupracuje.

Bluetooth či kabel?

Selfie tyče se z hlediska připojení rozdělují na dvě kategorie. Jedna nabízí bezdrátové spárování přes Bluetooth a druhá připojení kabelem. V druhém případě se kabel zapojí do sluchátkového konektoru jack, přičemž selfie tyč se nemusí nabíjet, neboť si energii bere z připojeného mobilního telefonu.

Konstrukce a rukojeť

Další důležitou vlastností je materiál, z něhož je vyrobena rukojeť i samotná teleskopická tyč. Jestliže je selfie tyč z nekvalitních materiálů, při focení se bude kývat, což se projeví neostrostí fotografií. Stejně tak se zaměřte na způsob uchycení telefonu, protože to musí být vskutku stoprocentní. Představte si, že si chcete udělat fotku někde na skále, ale najednou vám telefon z držáku vypadne a spadne dolů ze skály. Je jen opravdu malá šance, že přežije.

V současné době je k dostání celá řada příslušenství pro mobilní telefony. Vedle selfie tyče je oblíbená také bezdrátová nabíječka iPhone, ale i různé gadgety.

 

SDÍLEJTE