Zakázkový 3D tisk je skvělým řešením pro automobilový průmysl i další odvětví

Zakázkový 3D tisk je skvělým řešením pro automobilový průmysl i další odvětví

SDÍLEJTE
zakázkový 3D tisk
3D tisk na zakázku

Jednou z novinek posledních let, jež nachází uplatnění v nejrůznějších oblastech lidské činnosti, je 3D tisk. Jedná se o technologii, která přinesla průlom zejména výrobě. Zatímco klasická tiskárna přenáší na papír v libovolném počtu kopií texty, obrázky a jejich libovolné sestavy. 3D tisk dokáže podle návrhu převedeného do počítači vytvořit trojrozměrné modely.

Jak 3D tisk funguje?

Produkt 3D tisku přesně kopíruje digitální model. Přesný proces jeho zpracování závisí na konkrétní technologii. Při FDM neboli FFF 3D tisku se na sebe nanášejí jednotlivé vrstvy materiálu, které se spojují tavením. Používá se tzv. filament neboli plastová struna navinutá na cívce. U stereo litografie je materiálem polymerová pryskyřice, která se do požadovaného tvaru opracovává pomocí UV paprsku. SSS 3D tisk pracuje s práškovým materiálem, jež je po vrstvách spékán laserem.

Zakázkový 3D tisk usnadňuje celou řadu činností

3D tisk rozhodně neslouží jen k vytváření hraček na přání pro jednotlivce, byť jeho obliba v soukromé sféře stoupá a některé domácnosti dokonce vlastní menší 3D tiskárnu. Ta je zajisté dostačují k zhotovení zajímavých kousků, nicméně doba tisku a úroveň zpracování obvykle neumožňuje rychlou a kvalitní výrobu. Profesionální 3D tiskárny však zvládnou pracovat rychle a vytvářejí konkurenceschopné výrobky, jenž jsou plnohodnotně využitelné v nejrůznějších oborech včetně automotive. 3D tisk dokáže pomoci i při customizaci neboli úpravě výrobku podle specifických požadavků klienta. Ideální je také pro výrobu prototypů před spuštěním sériové výroby. A navíc je s jeho využitím možné zhotovit i velký počet identických produktů. Zakázkový 3D tisk tak využívá stále více menších firem i velkých společností.

3D tisk na zakázku je rychlé a spolehlivé řešení

Ti, kdo potřebují 3D tisk na zakázku, si mohou 3D model zpracovat sami, případně lze požádat o jeho vytvoření podle hotové dokumentace. Spolehlivý dodavatel poradí s výběrem materiálu a seznámí zákazníka s časovou náročností zakázky a cenovou nabídkou.

 

SDÍLEJTE