Apple představí nový iPad (3), co nabídne?

Apple představí nový iPad (3), co nabídne?

SDÍLEJTE

Společnost Apple příští týden odhalí třetí generaci iPadů. V pozvánkách na prezentaci 7. března, které Apple rozeslal, se sice přesně neuvádí, že půjde o přehlídku nových tabletů, je však na nich obrázek iPadu s komentářem: „Máme pro vás něco, co opravdu musíte vidět. A dotknout se.“20150217212401

Apple představil druhou generaci iPadů před rokem rovněž na začátku března. Do prodeje pak nové iPady putovaly ve Spojených státech o necelé dva týdny později.

Stejně jako loni se i letos koná prezentace nového modelu v sanfranciském centru umění Yerba Buena Center.

Třetí generace iPadů má rozlišení 2048×1536 pixelů, což je čtyřnásobně víc, než mají současné tablety od firmy Apple.

Panují však nejasnosti kolem procesoru. Původně se předpokládalo, že zařízení bude vybaveno čtyřjádrovým čipem. Později se však objevila informace, že Apple může v nových iPadech využít dvoujádrový procesor jako v předchozím modelu.

Místo procesoru může Apple posílit grafický podsystém, díky tomu by pak iPadům stoupl výkon v rámci her a aplikací aktivně využívajících grafiku.

Nový iPad se podle Bloombergu stane prvním zařízením produktové linie, které bude podporovat přenos dat v mobilních sítích LTE.

Média rovněž hlásí, že novým tabletům vydrží baterie déle než přístrojům předchozí generace. S největší pravděpodobností však za to nové iPady zaplatí svou šířkou.

SDÍLEJTE