Chytrý způsob, jak si vybrat chytrý mobilní telefon

Chytrý způsob, jak si vybrat chytrý mobilní telefon

SDÍLEJTE

Končí vám smlouva s operátorem? Nebo váš stávající mobil dosloužil? Při výběru nového smartphonu máte v dnešní době na výběr více, než kdy dříve. Ale to také znamená prohledávat specifikace, značky a modely nových a nových typů telefonů, vyznat se v tom pomalu lépe než prodejce. Nemáte čas, projděte našich pár tipů jak vybrat kvalitní mobily lépe a rychleji.

Operační systém? iOS vs. Android

Pro některé je softwarová platforma, na které běží jejich nový telefon velmi důležitá. Dnes jsou si iOS a Android více podobné než kdy předtím. Pokud však preferujete jednu z možností, už to vám velmi ulehčí výběr. Android však zůstává přizpůsobivějším mobilním operačním systémem. Jedním z příkladů jsou aplikace pro nahrávání obrazovky, z nichž pro Android existuje několik. Kromě vlastního vestavěného nástroje Apple nenajdete takové aplikace na iOS – prostě nemají potřebný přístup k zachycení dění na obrazovce. Telefony iPhone jsou také navrženy tak, aby fungovaly především s dalšími zařízeními Apple, jako jsou MacBooks a Apple Watch. Stále však můžete svůj telefon snadno synchronizovat s iTunes ve Windows nebo ho používat bez počítače. Při výběru mezi Androidem a iPhone musíte také přemýšlet o dalších aplikacích a platformách, které používáte.

Tlačítkový nebo dotykový?

V dnešní době většina z nás preferuje tzv. dotykový, či chytrý telefon, stále však je spousta zákazníků, kterým tlačítkový telefon naprosto vyhovuje a nechtějí se učit zacházet s novým zařízením.

Rozpočet

Pokud vás váš operátor nezásobuje dotovanými telefony ke smlouvě, tak se jistě ve vaší rodině odvíjí pořízení nového telefonu od výše rezervy v rodinném rozpočtu. Sedněte si, sepište si, co od telefonu očekáváte a určete si finanční částku, kterou jste ochotni do telefonu investovat.

Fotíte, voláte, využíváte sociální sítě?

Další selekcí může být činnost, kterou na svém mobilním telefonu nejčastěji provozujete, pokud jste fanoušky instagramu a rádi svým mobilním telefonem fotíte, určitě si pořiďte telefon s kvalitním fotoaparátem, ten, kdo telefon nepoužívá na pořizování selfíček, bude stačit levnější telefon nižší třídy. Pokud rádi používáte tužku, nebo pero na ovládání telefonu, určitě si vyberte telefon, který má tento ovládací prvek již součástí balení, ušetříte tak nemalou finanční částku.

Používáte dvě telefonní čísla?

Spousta z nás má jak svůj soukromý telefon, tak i pracovní. Jistě uznáte, že tahat dva telefony, je velmi nepraktické, otravné a je třeba neustále hlídat, abychom je měli u sebe. Podívejte se na nabídky zahrnující dual SIM mobily – telefony na dvě SIM karty a máte po starostech.

Kde telefon využíváte

Samozřejmostí při výběru nového telefonu je také zohlednit váš životní styl. Jiné preference bude mít bussinesman, který se pohybuje v kanceláři a potřebuje prostřednictvím mobilu vyřizovat emaily a reprezentovat, kdežto dělník na stavbě uvítá odolnější prachuvzdorné a voděodolné mobily.

Ergonomie

Při pořizování chytrého pomocníka dbejte na to, aby se vám dobře obsluhoval, držel v ruce, vešel do kabelky, či tašky, jinak vám bude spíše překážet. Nezapomeňte nový telefon pojistit a pořídit si na něj odpovídající pouzdro, aby vám co nejdéle vydržel sloužit.

SDÍLEJTE