T-Mobile nabídne jednotný datový roaming pro celou Evropu

T-Mobile nabídne jednotný datový roaming pro celou Evropu

SDÍLEJTE

Mobilní operátor T-Mobile nabídne jednotný tarif pro mobilní datové služby po celé Evropě. Stažení jednoho MB dat v zemích EU by mělo stát okolo dvou eur (asi 52 korun). Na tiskové konferenci na výstavě Mobile World Congress to uvedl generální ředitel T-Mobile International Hamid Akhavan.

Tarif by měla firma zavést do poloviny letošního roku.

Tarif by měla firma na hlavních trzích zavést do poloviny letošního roku. V nejbližší době chce zároveň oznámit snížení cen za posílání SMS ze zahraničí.

Pro uživatele, kteří v zahraničí stahují velké množství dat, T-Mobile představil tarif, jenž jim za 15 eur (asi 384 korun) umožní stahovat 50 MB dat z jakékoliv sítě bez ohledu na operátora.

Podle mluvčí T-Mobile ČR Martiny Kemrové česká pobočka se zavedením datového tarifu počítá až v druhé půlce roku. Tarif pro SMS by měla společnost oznámit dříve. Uvedla, že oznámené ceny jsou pouze orientační a bude si je každý operátor určovat sám.

T-Mobile podobně jako nedávno Telefónica reagoval na snahy Evropské komise snížit po ceně hovorů i tarify za mobilní data. Tzv. eurotarif pro levnější volání v zahraničí musely firmy zavést již loni v létě. Eurokomisařka Viviane Redingová v pondělí zopakovala, že posílání krátkých textových zpráv by mělo v zahraničí stát klienty stejně jako v domácí síti. Případná regulace by se přitom měla týkat i dalších datových služeb. O tom, zda EK k regulaci přistoupí se podle ní rozhodne podle toho, jak operátoři dokážou snížit ceny do poloviny roku.

SDÍLEJTE