Facebook koupí fotoaplikaci Instagram za miliardu dolarů

Facebook koupí fotoaplikaci Instagram za miliardu dolarů

SDÍLEJTE

Společnost Facebook v pondělí oznámila, že se dohodla na koupi fotoaplikace Instagram za miliardu dolarů (necelých 19 miliard korun) v hotovosti a akciích.

„Celá léta se snažíme vytvořit to nejlepší pro sdílení fotografií s přáteli a rodinou,“ řekl zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. „Nyní budeme schopní ještě více spolupracovat s týmem Instagramu, abychom nabídli nejlepší zážitky pro sdílení fotek v mobilu s lidmi, kteří s vámi mají společné zájmy,“ dodal.

Podle Zuckerberg je získání Instagramu „důležitým milníkem“ pro Facebook, protože to je poprvé, co jeho společnost získala firmu a produkt i s tolika uživateli. Instagram, nejstahovanější mobilní aplikace pro sdílení fotek, se chlubí desítkami miliony uživatelů po celém světě, zejména u majitelů iPhonů.

První verze Instagramu se objevila v roce 2010. Spoluzakladatel společnosti Kevin Systrom uvedl, že od té doby si aplikaci stáhlo více než 27 milionů lidí.

Facebook je s výjimkou šesti zemí nejpoužívanější sociální sítí na světě. Uvádí, že má více než 845 milionů uživatelů. Každý den se zaloguje více než polovina z nich. Hodnota Facebooku je odhadována na 75 až 100 miliard dolarů.

SDÍLEJTE