Nový kaskadér od Fujifilm – FinePix XP10

Nový kaskadér od Fujifilm – FinePix XP10

SDÍLEJTE

První čtyřnásobně odolný fotoaparát od společnosti Fujifilm a rovnou nejmenší na světě.

Společnost Fujifilm s potěšením oznamuje, že uvádí na trh fotoaparát FinePix XP10, první z nové kategorie kompaktních fotoaparátů s  mimořádnou výdrží – odolných nárazům, mrazu, vodě a prachu.

Model XP10 není jen odolný. Díky specifikacím, jako jsou rozlišení 12 megapixelů, vysoce přesný objektiv Fujinon s 5x zoomem a nahrávání v HD můžete pořizovat úchvatné záběry naprosto v klidu. Drsné přednosti modelu FinePix XP10 jsou nenápadně uschovány v malém, lehkém a stylovém kovovém těle, které je tak tenké, že jej můžete nosit v kapse úplně všude. A díky skvělé nové funkci snadného nahrávání na web můžete sdílet obrázky ze svých odvážných kousků s přáteli snadno a rychle.

Čtyřnásobná ochrana

Model FinePix XP10 představuje dokonalý lifestylový fotoaparát. Můžete jej upustit, potopit, zmrazit a dokonce obalit hlínou: to vše vydrží bez poškození. Fotoaparát XP10 je nejen voděodolný do hloubky 3 metrů, ale vydrží také pád z výšky 1 metru, mráz do teploty – 10co a je prachuodolný, takže uživatelé si mohou být jisti, že jej mohou vzít opravdu kamkoli a dělat s ním cokoli v jakýchkoli podmínkách.

Drsný přístroj s jemným vzhledem

Možná si myslíte, že voděodolné kompaktní fotoaparáty mají velká, neohrabaná těla. A právě zde FinePix XP10 opravdu vyniká. Přestože odolává nárazům, mrazu, vodě a prachu, zachovává si příjemný a vytříbený design běžného kompaktního přístroje. Rovněž sklíčko chránící objektiv je pětkrát odolnější vůči tlaku a nárazu než u běžného aparátu. Model XP10 je opravdu vhodný jak na pláž při surfování, tak k zastrčení do kapsy, když jdete na celonoční pařbu.

Díky nádhernému kovovému tělu je XP10 fotoaparát, který vypadá a působí velmi sofistikovaným dojmem, avšak přesto nabízí všechny praktické vlastnosti outdoorového modelu. Díky výběru z pěti barev – stříbrné, černé, růžové, zelené a modré – si každý najde tu svou.

Ve štíhlém těle možná překvapí vysoce kvalitní objektiv Fujinon s 5x zoomem. Přidejte digitální stabilizaci obrazu, díky níž nebudou snímky rozostřené, možnost nastavit vysokou citlivost (až ISO 1600) a vysoké rozlišení CCD snímače 12 megapixelů a je jasné, že s tímto přístrojem pořídíte ostré a jasné záběry stisknutím jednoho tlačítka.

Vyspělé možnosti HD

Vzpomínky v podobě HD obrázků a videozáznamů můžete prožít znovu při přehrávání ve vysokém rozlišení na libovolném televizním přijímači kompatibilním s HD. K připojení k TV kompatibilní s HD budete potřebovat volitelné příslušenství (HDP-L1)

Vyspělé technologie

XP10 zaručuje dokonalé výsledky expozice pomocí Automatického rozpoznávání scény (SR AUTO), které inteligentně rozpozná druh scény a podmínky expozice a přizpůsobí jim nastavení fotoaparátu.

Obsahuje rovněž vysoce efektivní a oceňovanou technologii společnosti Fujifilm pro Rozpoznávání obličeje s automatickým potlačením jevu červených očí, které odstraní veškeré nepříjemné červené oči přímo ve fotoaparátu při pořizování snímku.

Snadné nahrávání na web

A nyní klíčová vlastnost pro všechny mladší generace pracující s webem – XP10 je vybaven NOVOU funkcí pro snadné nahrávání na YouTube/FACEBOOK, díky níž je mnohem snadnější umisťovat obrázky či videa na sociální sítě. Tato funkce šetří čas, který byste jinak strávili hledáním fotografií na počítači a rozhodováním, které vybrat; místo toho stačí zvolit možnost Menu v režimu fotoaparátu pro přehrávání a „označit“ obrázky, které chcete na YouTube/FACEBOOK nahrát. Až připojíte XP10 k počítači a spustíte software MyFinePix Studio (je součástí dodávky), stačí jen stisknout “upload” a označené fotografie a videa se přenesou na vybraný server.

Díky této zábavné funkci šetřící čas, která se určitě zalíbí generaci využívající YouTube a FACEBOOK, vám FinePix XP10 pomůže při sdílení fotografií a videonahrávek vašich dobrodružství s přáteli a rodinou během okamžiku.

Tracking AF

Funkce Tracking AF byla dříve k dispozici pouze v modelu FinePix S1500. Výborně se hodí při pořizování akčních fotografií, neboť sleduje rychle se pohybující předměty tak, aby nezmizely ze záběru, a zajišťuje, abyste nezmeškali dobrý záběr. Tracking AF sleduje snímaný objekt automaticky; udržuje jej v záměrném rámečku a po úplném stisknutí spouště bude sledovaný subjekt dokonale zaostřen.

Vytvořte film

Díky tlačítku pro natáčení filmu je natáčení vlastních videoklipů velmi jednoduché. A nyní si můžete užít ještě více zábavy díky funkci Movie Edit. Tento zábavný prvek vám umožní přidat k nahrávce vlastní úpravy, například převedením do černobílé verze, sépie či korekcí protisvětla, a to všechno přímo ve fotoaparátu. Režim editace pro Blog vám umožní přidat vašim snímkům speciální efekty: výběr mezi sépií, kontrastem, jasem, ořezem či obličejovou mozaikou vám pomůže docílit odlišného a individuálního vzhledu.

Fotoaparát FinePix XP10 je odolný proti nárazům, mrazu, vodě a prachu, takže dobře odpovídá potřebám mladých lidí s aktivním životním stylem. Díky své odolnosti je dokonalou volbou pro ty, kdo jsou stále venku, díky skvělému vzhledu a malým rozměrům se však hodí I na domácí použití či noční akce pro ty, jimž záleží na módním vzhledu. Díky impozantním specifikacím a zábavným funkcím se pořizování a sdílení fotografií s fotoaparátem FinePix XP10 stává jednoduchou hračkou.

Klíčové vlastnosti:

Čtyřnásobná ochrana: proti nárazu (1m/3.3ft), proti mrazu (-10 co / 14oF), proti vodě (3m: cca.10ft) & proti prachu
Rozlišení 12 megapixelů
Objektiv Fujinon s 5x zoomem (ekvivalent 36-180mm)
Tenké a stylové kovové tělo
Digitální stabilizace obrazu
Záznam fotografií a videa v HD 720p
Automatické rozpoznání scény (SR AUTO)
Snadné nahrávání na YouTube & FACEBOOK
Tracking AF
LCD display s úhlopříčkou 2,7 palce s mikro náhledy
Digitální stabilizace obrazu
Technologie rozpoznávání obličeje s automatickým potlačením jevu červených očí
Movie edit & Edit for Blog
Funkce vyhledávání obrázků
Dobíjecí baterie typu Li-ion

SDÍLEJTE