Philips Hue: Co dokáže chytré osvětlení

Philips Hue: Co dokáže chytré osvětlení

SDÍLEJTE

Chytré vybavení domácnosti nemusí ocenit pouze geekové a technologičtí nadšenci. Mnohé prvky dokážou usnadnit a zpříjemnit život i obyčejným lidem. Příkladem může být chytré osvětlení, které lze zapnout na dálku nebo třeba synchronizovat s právě hrající hudbou. To všechno pohodlně přes mobilní aplikaci.

Průkopníkem chytrého osvětlení na českém trhu je značka Philips, konkrétně má řadu Philips Hue, která obsahuje žárovky, pásky, ale i celá svítidla a k nim samozřejmě ovládací prvky. Abyste mohli své osvětlení ovládat, je zapotřebí bridge. Proto Philips nabízí i celé sady, v nichž už je tento prvek obsažen.

Synchronizace s tím, co se vám doma děje, je kouzelná

Začneme rovnou s tím, co je na chytrém osvětlení nejkouzelnější. Philips Hue se umí synchronizovat s hudbou, filmem nebo počítačovou hrou. K osvětlení je totiž k dispozici nejen mobilní aplikace na ovládání, ale také aplikace pro počítač, díky níž se světlo dokáže sladit s tím, co vám právě běží na obrazovce. Spolu s tím zažijete atmosféru, kterou jste ještě nikdy nezažili, budete si připadat součástí dění – mrkněte se na více informací tady: http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/uzitecny-a-zabavny-philips-hue.

Ovládání na dálku je příjemný bonus

Samozřejmostí je možnost ovládat světlo na dálku. Hodí se to ve chvíli, kdy se vám nechce vstávat z gauče, nicméně potěší vás i v případech, kdy jde o větší vzdálenosti. Můžete si rozsvítit třeba ve chvíli, kdy pozdě večer přijíždíte domů. Philips má i outdoorovou řadu osvětlení vhodnou do venkovních prostor. Světlo se navíc může rozsvítit automaticky na základě vaší polohy, jakmile se přiblížíte k domu. Mimochodem se vzdáleným ovládáním také snadno vytvoříte dojem, že jste doma, i když jste zrovna odjeli na týden na dovolenou.

Zbývá dodat snad už jen poslední – kde Philips Hue koupit? Seženete ho v internetových obchodech Alza.cz, Mall.cz a Svět-svítidel.cz.

 

SDÍLEJTE