T-Mobile zprovoznil hlasový standard HD Voice. Co nabízí?

T-Mobile zprovoznil hlasový standard HD Voice. Co nabízí?

SDÍLEJTE
By: Yutaka Tsutano

T-Mobile přináší jako první operátor v ČR zvukovou kvalitu hovoru HD Voice. Díky využití širšího frekvenčního pásma se podle vyjádření firmy mohou volající mohou těšit na věrnější a srozumitelnější přenos hlasu výrazně potlačující šumy v okolí.

Od posledního lednového týdne je HD Voice aktivní pro majitele SIM karet T-Mobile i ve sdílené části, kterou zajišťuje Telefónica. Hovory ve vyšší zvukové kvalitě jsou tak nyní v 3G síti přístupné pro 83 procent populace České republiky. HD Voice využívá kodek WB-AMR, který díky širšímu frekvenčnímu pásmu podle T-Mobile přináší nejen vyšší srozumitelnost hlasu, ale zároveň potlačuje nežádoucí ruchy v okolí volajícího.

Nezbytnou podmínkou je, aby oba účastníci hovoru měli mobilní telefony podporující HD Voice. V tuto chvíli nabízí T-Mobile hned devět přístrojů: HTC Radar, Nokia 500, Nokia Lumia 800, SE Live With Walkman, SE Xperia Active, SE Xperia Arc S, SE Xperia Mini Pro, SE Xperia Play a SE Xperia Ray.

„Naším dlouhodobým cílem je nabízet našim zákazníkům nejlepší služby s využitím nejmodernějších technologií,“ říká Frank Meywerk, technologický ředitel společnosti T-Mobile, a doplňuje: „HD Voice přináší výrazné zkvalitnění přenosu hlasu v mobilní komunikaci a jsem rád, že jej přinášíme jako první operátor v České republice, čímž opět potvrzujeme naší vedoucí pozici inovátora.“

SDÍLEJTE