Telefon Leagoo Elite 3 – čínský elegán stvořen pro české LTE

Telefon Leagoo Elite 3 – čínský elegán stvořen pro české LTE

SDÍLEJTE

Nová značka mobilních telefonů Leagoo uvedla na český trh z hlediska LTE naprosto zásadní a průlomový model. Smartphone Elite 3 je na základě zpětné vazby z České republiky připraven pro tuzemský plnohodnotný provoz v LTE pásmech, a to včetně frekvence 900 MHz, používané Vodafonem. Zaujme i další netradiční výbavou, jako jsou dva mikrofony či diskrétní mód.

Jak už je u značky Leagoo standardem, Elite 3 staví na perfektním dílenském zpracování s použitím kvalitních materiálů a za výbornou cenu nabízí řadu funkcí a parametrů dostupných u podstatně dražších značek mobilních telefonů. Tento model je určen všem fandům superrychlého mobilního připojení k internetu.

„Na základě velmi úzké spolupráce Dynamic Mobile, českého zastoupení a distributora značky Leagoo, a mateřské společnosti Leagoo se nám podařila naprosto skvělá věc. Většina nových smartphonů uváděných na český trh se pyšní ,plnou‘ podporou LTE, ale ne všechny se připojí ke všem sítím používaným našimi operátory. Elite 3 to neslibuje, ale je to první model, který to skutečně umí, a u dalších na trh uvedených smartphonů Leagoo to již bude samozřejmostí,“ řekl David Buršík, jednatel společnosti Dynamic Mobile.Leago_Elite_3_1

Není LTE jako LTE

Technologie LTE (Long Term Evolution) je určena pro vysokorychlostní internet v mobilních sítích. Teoretická rychlost stahování je 300 Mb/s a odesílání 75 Mb/s. LTE se šíří v několika vysílacích/přijímacích frekvenčních pásmech. V České republice jsou vyhrazena pásma 1 (2 100 MHz), 3 (1 800 MHz), 7 (2 600 MHz), 8 (900 MHz) a 20 (800 MHz). Mnohé smartphony na českém trhu sice deklarují, že jsou připraveny na LTE, ale v řadě případů jim některé frekvence chybí, a tak na určitých místech není možné tuto technologii využívat. Proto je při nákupu telefonního přístroje nutné věnovat pozornost také informacím o pásmech. To však není případ Elite 3.

Odladění hardwaru a rychlost dat mimo naši představivost

Leago Elite 3 v těle ukrývá čtyřjádrový 1,3GHz (4 x 1,3 GHz) ARM procesor Mediatek (čipová sada MT6582 + MT6290) postavený na architektuře Cortex-A7, vyrobený 28nm technologií zajišťující plynulý chod operačního systému Android 4.4 KitKat (jakmile budou ze strany Mediateku ovladače, tak bude možný upgrade na Android 5) i přehrávání videí na 5,5palcovém IPS displeji s rozlišením 1 280 x 720 dpi. K rychlým odezvám mu pomáhá 1GB operační paměť RAM s 8 GB paměti ROM (rozšířitelnou díky kartám microSD o 32 GB). Vestavěná podpora GSM, WCDMA a LTE zajišťuje rychlý přenos dat. Už žádné čekání na dlouhé načítání, sekání a u videí nekvalitní rozlišení. Mobilní internet si lze nyní užít kdekoli v dosahu pokrytí naplno, stejně jako doma.

Připraven do ruchu a na diskrétnost

Smartphone je připraven na velké výzvy. Problémy mu např. nečiní rušné prostředí, a to díky dvojici vestavěných mikrofonů. Jeden slouží ke stabilizaci hlasu při hovoru a zvýšení jeho zřetelnosti a druhý pro aktivní snížení fyzického hluku. Telefonování v davu či na rušné ulici proběhne s tímto přístrojem tak, jako kdyby hovořící stáli na tichém místě tváří v tvář.

Leago_Elite_3_2

Do Elite 3 byla zapracována také nová funkce, tzv. diskrétní mód (MMODE). Ta je navržena tak, aby se uživatel v případě, že po použití přístroje nechce zanechat stopy, nemusel o nic starat. Díky jejímu využití tak např. nikdo nezjistí, na která telefonní čísla bylo telefonováno, poslány SMS a nezůstanou ani stopy po pořízení fotografií či surfování na internetu. Telefon zkrátka vytvoří bezpečné anonymní prostředí pro použití v každé minutě. Do běžného pracovního prostředí uživatele se vrátí po zadání zvoleného PINu.

Smartphone plný funkcí

O přísun energie se stará baterie s kapacitou 3 000 mAh zajišťující dlouhý provoz na jedno nabití. Gesta umožňují Elite 3 jeho netradiční ovládání: jemným nakreslením gesta na displeji telefonu dojde automaticky k jeho probuzení, spuštění fotoaparátu, zahájení telefonního hovoru či spuštění hudby. Gesta lze přizpůsobit, stejně jako vyvářet nová. Funkce 4D turn air nabízí ovládání telefonu zcela bez dotyku displeje, stačí jen opatrně pohnout rukou 3 až 5 cm nad ním. Na horní části těla přístroje se nachází pulzující notifikační LED dioda, která indikuje stavy telefonu. Připraveny jsou tři barvy – například pro připomenutí zmeškaného hovoru, přijaté SMS či příchozího e-mailu – přičemž co bude indikováno a jakými barvami, záleží jen na uživateli.

Dostupnost a cena
Elite 3 je již v prodeji a českým zákazníkům k dispozici v černé a bílé variantě za doporučenou koncovou cenu 3 990 Kč (včetně DPH). Ke smartphonu existuje bohaté příslušenství především v podobě krytů, pouzder, fólií, kabelů, náhradních baterií a sluchátek. O distribuci se stará české oficiální zastoupení značky www.myleagoo.cz.

Technické specifikace:

Procesor: Cortex-A7 MT6582 + MT6290, čtyřjádrový, takt 1,3 GHz

Operační paměť RAM: 1 GB

Uživatelská paměť: 8 GB

Externí paměť: microSD až 32 GB

Fotoaparát: hlavní 13 megapixelů (automatické ostření, inteligentní LED blesk); čelní fotoaparát 8 megapixelů; oba se snímačem Sony

Displej: kapacitní IPS-HD, 5,5“ HD (1 280 x 720 bodů)

Operační systém: Leagoo UI 3.0 i, ROM založená na Android 4.4 (KitKat)

Mobilní sítě: GSM 850/900/1 800/1 900; WCDMA 850/1 900/2 100 MHz; LTE 2 100 MHz, 2 100 MHz, 1 800 MHz, 900 MHz a 800 MHz

Dual SIM: ano

Konektory: microUSB, jack 3,5 mm

Baterie: 3 000 mAh

Rozměry: 155,8 x 78,1 x 8,9 mm

Hmotnost: 176 g (včetně baterie)

Ostatní: GPS, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, OTG

Informace: www.myleagoo.cz/c/telefony/elite-3

O Leagoo
Značka smartphonů Leagoo byla založena v dubnu 2014 hongkongskou společností Oteda Group. Vznikla ze slov Leading…Going. Od začátku klade velký důraz na výzkum, výrobu, prodej a servis svých zařízení. Produkty značky se vyznačují precizním dílenským zpracováním a vysokou výkonností. Posláním značky je důslednost, zaměření na detail a spokojenost zákazníků. Oteda Group vyrábí mobilní telefony od roku 2003 a je předním producentem smartphonů na světovém trhu. Zaměstnává přes 1 000 zaměstnanců, z nichž více než 200 pracuje ve vývoji.
Další informace najdete na www.myleagoo.cz.

O Dynamic Mobile
Dynamic Mobile (dříve ZOPOmobile) je dovozcem, distributorem a prodejcem čínských telefonů na českém trhu. První značkou, kterou společnost na tuzemském trhu jak maloobchodně, tak velkoobchodně prodávala, byla ZOPO (www.zopomobile.cz). Logickým krokem bylo přidat do portfolia další, kterou se stalo Leagoo (www.myleagoo.cz). Pro tuto značku je autorizovaným distributorem a poskytuje kompletní záruční i pozáruční servis. Všechny modely v nabídce společnosti jsou opatřeny označením CE, které zaručuje, že výrobek vyhovuje všem ustanovením příslušných směrnic.

SDÍLEJTE