Chraňte svá mobilní data

Chraňte svá mobilní data

SDÍLEJTE

Funkce mobilních telefonů již dávno přesahují pouhé volání a posílání zpráv. V dnešní době slouží čím dál více jako uložiště cenných informací. Z telefonů se staly přenosné kapesní počítače. Můžeme si je pohodlně vzít na jakékoliv místo a být tak díky nim ve stálém kontaktu se světem. Jelikož ho ale používáme k veškerým internetovým službám, hrozí při jeho ztrátě v kombinaci se špatným zabezpečením riziko ohrožení interních dat, což může způsobit vaši firmě nedozírné následky. Buďte ostražití a věnujte maximální pozornost ochraně vašeho telefonu. Předejdete tak nepříjemným situacím.

Jaké jsou tedy základy zabezpečení mobilního telefonu? V první řadě je důležité zálohování vašich důležitých dat. Mobilní telefon by neměl být jejich jediným uložištěm. Do mobilních zařízení se samozřejmě nedoporučuje ukládat velký počet osobních a finančních informací. Neméně důležité je kvalitní zamčení telefonu. Zamykání může být nastaveno pomocí volby gesta, což znamená grafický zámek. Jednoduše si zvolíme nějaký tah, který po nás bude vyžadován, budeme-li chtít telefon odemknout. Další možností je zabezpečení pomocí PINu. Vybereme si čtyřmístný číselný kód, který budeme při odemykání zadávat. Podobnou variantou je volba hesla. Zde je ale výhodou možnost kombinace čísel a písmen, což umožňuje lepší formu zabezpečení.

Stejně jako u vašeho počítače, je i u mobilního telefonu nezbytným předpokladem pro správné fungování kvalitní antivirový program. Ten by měl především představovat štít proti nejnovějším virům, malwaru, spywaru a dalším nebezpečným aplikacím.

Chcete-li mít data ve vašich firemních mobilech odborně zabezpečena, využijte naší služby Safetica Mobile. Jedná se o Mobile Device Management (MDM) nástroj, který ochrání citlivé informace ve vašich zařízeních. Dále budete mít možnost nastavit u firemních telefonů bezpečnostní pravidla. Odhalíte ohrožující aplikace na konkrétních přístrojích. Při krádeži nebo ztrátě pak Safetica lokalizuje telefon, zablokuje ho a případně vymaže důležitá data

Díky naší službě získáte rovněž dokonalejší přehled o všech vašich zařízeních – mobily, PC, notebooky, tablety napříč platformami, a to z jednoho místa. Obraťte se na nás a nebudete si již dále dělat starosti s ochranou mobilních zařízení ve vaší firmě.

SDÍLEJTE