Utajená funkce DDR4 OC zvyšuje výkon pamětí

Utajená funkce DDR4 OC zvyšuje výkon pamětí

SDÍLEJTE

Vývojáři programů občas zanechají za sebou stopu v podobě malého překvapení. Na základních deskách série ASRock Z170 je jím funkce DDR4 OC. Volba ukrytá v hlubinách poslední aktualizace systému UEFI dělá z běžných paměťových modulů vysoce výkonná monstra.

Utajená funkce dala majitelům desek ASRock Z170 PRO4 o sobě vědět po připojení některých paměťových modulů. V nabídce UEFI se najednou objevila volba „DDR4 OC“ a nabídla několik frekvencí pamětí.

Dnes je však již překvapení konec a vše je potvrzeno oficiálně – DDR4 OC se objeví při instalaci paměťových modulů značky Kingston, Samsung a pár dalších. Přetaktovat paměť a odemknout její skryté rezervy dokážete na jediný klik. Dvojici paměťových modulů Kingston 2133MHz DDR4, lze například přetaktovat až na 2800MHz. Výkonový skok o úžasných 31%.

20151107234230

ASRock potvrdil, že skrytou funkci mají všechny desky Z170. Její spuštění je ovšem z velké části závislé na typu paměťových modulů. Jejich instalace může, no také nemusí tuto funkci vyvolat. Pokud jste majitelem Z170, zkuste upgrade na nejnovější verzi UEFI. A dejte vědět, jestli jste byli úspěšní.

Demonstrace DDR4 OC na ASRock Z170 Pro4:

https://youtu.be/RS224xbyfwE

O společnosti

Společnost ASRock Inc. byla založena v roce 2002 a specializuje se na oblast základních desek. Svou značku cílevědomě buduje na konceptu 3C – „Creativity, Consideration, Cost-effectiveness“. Neustále posouvá hranice výroby s ohledem na životní prostředí vyvíjí ekologické produkty.

ASRock v současnosti patří mezi tři největší výrobce základních desek. Rychle rostoucí společnost se sídlem v Taipei na Tchajwanu má pobočky v Evropě i USA. Mladá a dynamická společnost zaměřuje svou produkci na segmenty od vstupních modelů po hlavní proud a získává celosvětovou pověst svou spolehlivostí a znalostmi. Další informace najdete na www.asrock.com.

SDÍLEJTE