Volání a posílání SMS z dovolené vás už na buben nedostane. Víte proč?

  SDÍLEJTE
  Unsplash / Pixabay

  Nezáleží na tom, zda se na dovolenou teprve chystáte, nebo ji už máte za sebou. Důležité informace, které jsme pro vás v tomto článku vypsali, využijete každý rok. A právě ten příští slibuje velké změny. Čtěte pozorně.

  Jaké jsou novinky v roamingu

  Většina našich operátorů se na příští léto netěší. Výdělky za roaming se jim rapidně sníží. Proč? Vstoupí v platnost nová pravidla, která přikazují totožné ceny za volání, SMS i data, jako jsou nastavené v České republice. Jako první tuto novinku přinesl již v březnu T-mobile.

  I letos na roamingu ušetříte

  Říkáte si, že to je od nich hezké, ale k čemu vám to je, když na dovolenou jedete příští týden? I vy se můžete radovat z nižších cen za roaming, protože Evropská komise si prosadila určitou regulaci poplatků už letos. Operátoři si mohou v rámci EU od konce dubna účtovat maximálně toto navýšení:

  • Minuta volání = pět eurocentů (1,35 Kč)
  • Jeden MB = pět eurocentů (1,35 Kč)
  • SMS = dva eurocenty (54 haléřů)

  V ostatních zemích žádné regulace neplatí. Cena za volání zde může být v řádech desítek korun za minutu a za přenesený MB dat zaplatíte klidně i několik stovek. Vždy si potřebné informace zjistěte ještě před odcestováním, ať se vám dovolená zbytečně neprodraží.

  Nejoblíbenější destinace Čechů – Chorvatsko, Itálie a Slovensko.

  Průzkumy jasně ukazují, které destinace Češi letos nejvíce vyhledávají. Jedná se v dnešní době o relativně bezpečné země – Chorvatsko, Itálii a Slovensko. Všechny státy spadají do Evropské unie a volání vás tedy vyjde levněji. Jak se k tomu staví samotní operátoři? Například O2 ze své nabídky stáhlo O2 Eurotarif a přichází s novinkou – Svět Basic. V tomto novém tarifu vám bude O2 účtovat hovory, data i SMS stejně jako v České republice s jedním malým rozdílem – navíc zaplatíte příplatek za spotřebovanou jednotku. Tato částka vychází ze stanovených poplatků, které jsme si uvedli výše.

  Užijte si svou dovolenou bez strachu zapnout svůj mobilní telefon. Pokud jste s vaším operátorem spokojeni v Čechách, tak vás ceny za volání v rámci EU nenaštvou. V případě, že spokojeni příliš nejste, změňte ho. Srovnání mobilních tarifů vám usnadní například Tarifomat.