3 zásadní důvody, proč jsou repasované servery volbou rozumu

3 zásadní důvody, proč jsou repasované servery volbou rozumu

SDÍLEJTE

Potřebujete výkonný server, na který se budete moct spolehnout, ale při pohledu na cenovky lepších kousků se vám protáčí panenky? Pokud máte hlouběji do kapsy, případně jen neradi zbytečně utrácíte, poohlédněte se po serveru v bazaru. Důvodů, proč jsou starší repasované servery žádaným zbožím a příliš dlouho se na pultech neohřejí, je víc než dost.

1) Bezkonkurenční poměr ceny a výkonu

V souvislosti s repasovanými servery platí pořekadlo „hodně muziky za málo peněz“ více než kdy jindy. Nejsou sice nové a mají již něco za sebou, ale rozhodně nejsou zastaralé. A protože je specializovaný bazar serverů nabízí jako barebony, konfiguraci si navolíte sami dle uvážení. Za zlomek původní ceny získáte velmi výkonný stroj renomované značky (jako repasované se obvykle prodávají servery HP, DELL či IBM vyšších modelových řad), který byl v době uvedení na trh naprostou špičkou.

2) Spolehlivější než laciné novinky

Není nový hardware spolehlivější? V případě low cost serverů to určitě neplatí. Ty repasované jsou naopak „držáky“ a obvykle nabízí naprosto bezproblémový provoz po mnoho dalších let. Opět hraje roli fakt, že jde o vysoce kvalitní kousky, které svého času stály desítky tisíc korun.

3) Naprosto bezpečná koupě

Z nákupu v bazaru nemusíte mít strach. Solidní prodejce poskytuje na repasované servery záruku (např. na czech-server.cz dokonce rozšířenou záruku Next Business Day o délce 24-36 měsíců na vybrané modely) a v případě potřeby zajistí veškerý servis včetně zprovoznění přímo u zákazníka v serverovně. Servery se dostávají do prodeje v perfektním stavu – vyčištěné a plně funkční.

Pokud si nepotrpíte na vůni nových věcí, pravděpodobně vás nic ke koupi nového serveru netlačí. Repasovaný je zkrátka logičtější volbou, a to nejen s ohledem na nemalou finanční úsporu, ale také spolehlivost a kvalitu zpracování.