Co si promyslet před tím, než investujete do kamerového systému

Co si promyslet před tím, než investujete do kamerového systému

SDÍLEJTE

Chcete zabezpečit své bydlení nebo podnikání? V tom případě pravděpodobně budete uvažovat nad pořízením kamerového systému. Zjistěte, jaké otázky si před jeho koupí zodpovědět. 

Na jakou vzdálenost chcete osoby rozpoznat?

Nejprve si udělejte jasno v tom, co všechno chcete ze záznamů spatřit a slyšet. Moderní kamerové systémy například dokáží na 60 metrů rozpoznat, že se jedná o nějakou osobu. Zhruba na vzdálenost 30 metrů určíte, zda se jedná o muže, nebo ženu. A na vzdálenost 15 metrů budete moct identifikovat konkrétní osobu. 

Jaké kvality snímků chcete docílit ve dne a v noci?

Kamery do domu dosahují různé kvality snímků. Pamatujte na to, že kamera vždy vidí pouze odraz světla. Ve dne proto snímá odrážené sluneční paprsky. V noci poté může využívat buď přísvit viditelný lidským okem, nebo infračervený přísvit. Pokud se přitom rozhodnete pro infračervený přísvit, budou noční snímky černobílé. Ve druhém případě o barevné snímky nepřijdete ani po setmění.

Očekáváte od kamerového systému nějaké inteligentní funkce?

Některé moderní kamerové systémy si například dokáží poradit s identifikací konkrétní osoby. Tato funkce může najít uplatnění například ve firmách, kdy lze na základě identifikace obličeje ovládat vchod do budovy. Některé kamery také umí číst a zapamatovat si registrační značky vozidel. 

A co servis?

I u kamerového systému se někdy může přihodit určitá porucha, kdy bude nutné se obrátit na servisní středisko. Promyslete si, zda v takovém případě potřebujete jednat co nejrychleji, nebo zda vám nevadí několik dní počkat a kamery v tomto období nepoužívat. 

Zohledněte oprávnění k přístupu

V neposlední řadě se také zamyslete nad tím, kolik osob bude mít oprávnění k záznamům přistupovat a prohlížet si je. Zvážit můžete také udělení pouze částečných přístupů a podobně.  

Více informací o zabezpečení bydlení a podnikání najdete na www.defendit.cz.

SDÍLEJTE