Hackeři ukradli uživatelům Xboxu z pětatřiceti zemí miliony liber

Hackeři ukradli uživatelům Xboxu z pětatřiceti zemí miliony liber

SDÍLEJTE
Hackeři v pondělí podnikli soustředěný útok na virtuální účty uživatelů herních konzolí Xbox od Microsoftu. Lidi z pětatřiceti zemí připravili o miliony liber.

Britským uživatelům zmizelo z účtů Xbox Live v průměru 100 liber (2950 korun), někteří ale přišli i o více než 200 liber. Podle listu není dosud jasné, kolik uživatelů oblíbené herní konzole bylo takto okradeno a o kolik peněz se celkem jednalo. Firma Microsoft napadení hráčských účtů teprve začala vyšetřovat.

Počítačoví lapkové prý kradli po několik týdnů z kreditních karet vždy jen malý obnos, což ztěžuje odhalení podvodu, poznamenal The Telegraph.

Aby mohl uživatel službu Xbox Live využívat, musí si vytvořit svoje konto s jedinečným názvem a také svojí postavičku, jejíž vzhled si může každý upravit zcela podle vlastních představ.

Od listopadu 2010 je Xbox Live aktivní také v České republice. Platit za členství, které umožňuje poměřovat síly v jednotlivých hrách s hráči z celého světa, lze pomocí kreditní karty nebo je možné zakoupit speciální kupony v obchodech.

„Informace o údajném hacku je založena na mylném výkladu takzvaného phishingového útoku, který se v tomto případě zaměřil na uživatele komunitní služby Xbox Live,“ uvedl v reakci na zahraniční zprávy Ondřej Kuvík z českého zastoupení Microsoftu.