Jak vybrat bezpečnostní kameru?

Jak vybrat bezpečnostní kameru?

SDÍLEJTE

Správné zabezpečení své domácnosti a prostorů je v dnešní době velmi důležité, jak už pro vaši bezpečnost, tak i pro kontrolu majetku. Poradíme vám, jaký vybrat kamerový systém a jaké existují druhy bezpečnostních kamer. 

Kde lze umístit kamerový systém

Kamery máme rozdělené na dva základní druhy a to pro venkovní a vnitřní využití. Venkovní kamery jsou uzpůsobeny tak, aby vydržely každé počasí. Musí být tedy voděodolné, vydržet v mrazu i na přímém slunci. Venkovní kamery jsou robusnější, právě proto aby byly chráněny před nepříznivým počasí. Jsou z pravidla vybaveny režimem pro noční snímání. Naopak vnitřní kamery jsou velmi malé, protože nepotřebují takovou ochranu a také proto aby se daly nenápadně umístit v kancelářích, domácnostech, chatách nebo například na chodbách. Vnitřní kamery se převážně instalují do rohů a ke stropu místnosti. Tyto kamery nabízejí jak denní, tak i noční režim. 

Využití kamerového systému 

Využití kamerového systému mohou být různá, záleží na potřebách daného uživatele. Můžeme je využívat jako informativní systém pro hlídání a sledování domácnostní, prostorů, objektů, kanceláří a dalších před vloupáním a krádeží. Nebo nám mohou posloužit jako doplněk elektronického zabezpečovacího systému například v domácnostech. Nejste si jistí, že jste vysunuli žehličku ze zásuvky nebo například nechali zapnutý sporák? Už se nemusíte se celý den trápit touto myšlenkou, stačí se pouze podívat pomocí aplikace do vašeho mobilního telefonu a zkontrolovat, jestli je v domácnosti vše v pořádku. 

Druhy kamerových systémů

Připravili jsme pro vás malé shrnutí druhů kamerových systému. Díky tomuto krátkému přehledu se můžete rozhodnout, jaká bezpečnostní kamera bude pro vaše využití vhodná.

IP 

Tento systém patří mezi nejlepší a nejkvalitnější systémy. Má skvělé rozlišení obrazu až 12 Megapixelů. Velkou výhodou je vysoká analýza obrazu a rychlá možnost snímkování. IP kamerový systém lze použít pro rozsáhlejší systémy, tak i pro domácí použití. 

Analogový

U těchto systému se postupem času vylepšilo mnoho funkcí pro získání kvalitního obrazu. Signál se přenáší analogově a kamera je konvertor obrazových dat. Největšími výhodami je nízká cena a kvalitnější obraz i ve špatných světelných podmínkách. Analogový kamerový systém je jeden z nejstarších kamerových systémů.

Speciální

Tyto kamery mají různé specifikace a možnosti využití. Jsou schopny uložit obraz na paměťovou kartu a nebo například rozpoznat auta podle SPZ. Mezi ně řadíme také termovizní kamery. Ty jsou schopné zaznamenat pohyb do velké vzdálenosti přes různé překážky jako jsou například keře. Dále také kamery GMS, které lze je využívat na odlehlých místech.

Analogový HD

Analogový HS systém je velmi podobný jako analogový systém, ale vylepšený o vyšší rozlišení.

Za poskytnuté informace děkujeme firmě Sigem s.r.o.

SDÍLEJTE