Na nebezpečí číhající na internetu poukáže hra na Facebooku

Na nebezpečí číhající na internetu poukáže hra na Facebooku

SDÍLEJTE

Společnost Telefónica C.R. představila vzdělávací facebookovou hru Strážce internetu, jejím cílem je upozornit na nebezpečí, která číhají na uživatele při surfování internetem.

Mezi nebezpečí internetu patří viry a další nebezpečné programy, ale také lidé, kteří sice mají zdánlivě dobré úmysly, ale ve skutečnosti se mohou snažit získat citlivá osobní data.

„Chceme uživatelům sociálních sítí prostřednictvím jednoduchých rad ukázat, jak používat internet co nejbezpečnějším způsobem,“ přiblížila Dana Dvořáková, ředitelka komunikace společnosti Telefónica Czech Republic. „Nejzranitelnějšími uživateli sociálních sítí jsou děti a teenageři. I když nás děti stále překvapují svými schopnostmi pracovat s moderními technologiemi, často si nemusí uvědomovat rizika, jež souvisejí s pobytem na síti,“ doplnila.

V průběhu hry se uživatel seznámí s nejznámějšími typy útoků, které mohou ohrozit jeho počítač. Patří mezi ně například tzv. trojští koně, tedy programy, které se v počítači skryjí a poté bez vědomí uživatele odesílají citlivá data. Dalším rizikem jsou phishingové útoky, jež spočívají v zasílání klamných e-mailů, které se tváří jako zprávy od banky nebo jiné instituce, a požadují zaslání hesla. Skutečným cílem takových e-mailů je však pouze vylákat z uživatele citlivá data.

Hráč potenciální nebezpečí internetu ničí tím, že kliká na různé typy útoků. Ti hráči, jimž se podaří získat největší počet bodů, budou odměněni pěti telefony Nokia Lumia 710 a stovkou klíčů k programu O2 Strážce internetu.

aktualizace 17.2.2015 – Oficiální podpora O2 k této aplikaci byla ukončena, viz. https://www.o2.cz/osobni/techzona-doplnkove-sluzby-adsl-vdsl-internet/276451-strazce_internetu.html.

SDÍLEJTE