Bez čeho se restaurace, bar ani prodejna neobejde?

Bez čeho se restaurace, bar ani prodejna neobejde?

SDÍLEJTE

Jak si usnadnit podnikání? Ať už máte bar, restauraci, rychlé občerstvení či prodejnu, nebo je plánujete otevřít, neobejdete se bez pokladní tiskárny. Ta vám totiž umožní rychlý a kvalitní tisk účtenek, který je dnes nezbytnou součástí obchodování nejen v oboru gastronomie.

Každému zákazníkovi po zaplacení dáte potvrzení ve formě pokladního paragonu. K jejich tisku slouží zmíněné pokladní tiskárny. Vybírat je můžete nejen podle kvality tisku, ale především podle rychlosti a nákladovosti provozu či intuitivní obsluhy přístroje. Tak která to bude?

             Vybírejte podle typu tiskárny

Jako u klasické tiskárny i ty pokladní lze rozdělit na několik typů. Bývají jehličkové nebo termální. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jehličková pokladna bývá ekonomičtější, kromě nízkých pořizovacích nákladů překvapí i minimálními provozními náklady. Termální pokladna vyniká vysokou rychlostí tisku, příjemně tichým provozem, oproti tomu však může být nevýhodou omezená trvanlivost vytištěného textu. Záleží tedy na tom, jaké jsou vaše potřeby. Podle nich pak k pokladně vybíráte také vhodný formát papíru – pokladní rolky jsou k sehnání o šířce od 55 do 80 mm, některé modely však umí dokonce tisknout ve vybrané šířce na míru.

             Kompaktní a šikovné

Moderní přístroje jsou designové, kompaktní a vhodné i do těch nejmenších prostor. Některé z tiskáren jsou ideální pro spárování a používání s pokladním prostředím s tabletem. Na dalších modelech pak můžete rovnou navrhovat štítky a tisknout účtenky přímo, díky displeji přímo na tiskárně. Pokladna, která umí tisknout štítky, se vám může hodit také v kanceláři – ať už potřebujete archivovat dokumenty, rozlišovat složky nebo se vám hodí štítky pro odlišení kabelů. Taková tiskárna tak může v jediném provozu zastat více úloh. Pokladnu stačí připojit pomocí USB, LAN nebo Wi-Fi a snadno a pohodlně ji začít používat.

Co kromě pokladny k tisku účtenek budete potřebovat? Náplň – pásku, speciální kazetu. Lze volit mezi originální nebo kompatibilní kazetou. Originální náplň je původem od výrobce, který vyrobil kazetu, kdežto kompatibilní kazeta je vyrobena i jinými výrobci, výhodou mohou být nižší provozní náklady i pořizovací cena.

             Chcete začít s podnikáním?

Pokud váš business plán teprve vzniká, nezapomeňte do propočtů investic i pravidelných nákladů zařadit také nezbytnou pomocnici – pokladní tiskárnu. Dnes je zcela na vás, zda ji budete ovládat chytrým telefonem nebo pomocí starého dobrého počítače. Kvalitní pokladnu pořídíte již v řádu několika tisíc korun, stačí vybrat tu pravou pro váš podnik a rozjet váš velký plán – nebo si usnadnit vaše dosavadní podnikání.

TIP: Pokladní tiskárna Brother PT-D800W se skutečně stane vaším bráchou v podnikání. Nejenže můžete tisknout štítky, navíc je můžete přímo na tiskárně díky klávesnici a LCD displeji navrhovat. Vyniká vysokou rychlostí i rozlišením tisku a stane se chytrým pomocníkem ve vaší provozovně.

SDÍLEJTE