CADprofi HVAC&Piping: TZB nástavba (nejen) pro AutoCAD

CADprofi HVAC&Piping: TZB nástavba (nejen) pro AutoCAD

SDÍLEJTE

Počítačem podporovaný design se používá v mnohých profesích. CAD programy a jejich nástavby jsou specifické pro jednotlivé odvětví průmyslu a ulehčují práci mnohým odborníkům. Pokud jde o navrhování technických komponentů různých budov, je namístě zvážit zakoupení nástavby CADprofi HVAC & Piping. Jaké výhody sebou přináší tento software?

Proč zvolit nástavbu CADprofi HVAC & Piping?

Hlavní úlohou CAD programů ve všeobecnosti, je pomoc projektovým manažerům, vedoucím designovým a jiným návrhářům zjednodušit vytváření přesných schémat a technických výkresů pro stavbu bodov, nebo daných výrobků v jejich profesi.

CAD programy jsou kompatibilní také s nástavbami, které si zákazník vybere podle toho, do kterého průmyslového odvětví se řadí jeho práce. 

Nástavba CADprofi HVAC & Piping pomáhá při projektování vytápěcích, klimatizačních, ventilačních a jiných typů instalací ve stavebnictví, ale také v jiném průmysle. Je možné uskutečnit také další návrhy zařízení, a to:

  • Plynové
  • Požární
  • Zdravotnické
  • Chladírenské
  • Další technologické návrhy

Podle preferencí se AutoCAD a jeho nástavba může používat na vytváření dvojrozměrných výkresů pomoci 2D CAD, nebo trojrozměrných (3D)odelů.

 

CAD programy: softwary pro každé pracovní odvětví 

GS Soft – program na technické kreslení a každá jeho nástavba obsahují specifické vlastnosti, které se dají využít v rozličných pracovních sférách. Například jeden z nejpoužívanějších verzí – GstarCAD Professional nabízí ty nejdetailnější nástroje pro vytváření univerzálních technických výkresů. Je na místě říci, že ale také značnou cenovou dostupnost GS Soft programů.

Zkušení odborníci jsou zcela jistě obeznámení s Auto CAD LT – šikovným programem, podporujícím 2D návrhy. Užitečnou a dostupnou alternativu tohoto programu představuje GstarCAD Standard, který zároveň podporuje různé nástavby. Můžeme zmínit nejpopulárnější z nich:

  

CADprofi Mechanical

Uvedená nástavba je určená pro osoby, které pracují s návrhy v oblasti strojírenství. V CADprofi Mechanical najdete mechanické komponenty, jako jsou šrouby, matice, ocelové profily, ložiska a jiné. 

CADprofi Architectural

Architekti ocení aplikaci s rozsáhlou zásobou architektonických součástek a praktických funkcí, se kterými se dají efektivně navrhnout stavební plány ve 2D i 3D rozměrech. 

CADprofi Electrical

CAD nástavba s názvem CADprofi Electrical obsahuje souhrn elektrických zařízení, v souladě s příslušnými normami. Elektrická svítidla, součástky či spínače, toto je jen malou ukázkou z velkého počtu komponentů, které se v této knihovně nachází. 

CADprofi HVAC & Piping: Klíčové vlastnosti

Nadstavba CADprofi HVAC & Piping je plná inteligentných symbolů. Tyto symboly se dají automaticky vkládat na libovolné místo návrhu. Současné vkládání vícero součástek naráz poté výrazně urychluje práci. Další výhodou je konfigurace regulačních ventilů, přípojek, rozvaděčů, atd.

Pokud se v práci blíží deadline, rychlá editace schémat pravděpodobně přijde vhod. Bez většího zdržování můžete využít funkci kopírování, kreslení schematických čas ve svazcích č odstraňování symbolů z řádků. Hydraulické výpočty a automatické kreslení diagramů nejsou výjimkou. Mezi další vlastnosti CAD profi HVAC & Piping  patří:

  • Automatické číslování objektů
  • Možnosť vytvořit seznam ,,oblíbených”, který umožňuje pracovat podle zvyklostí a preferencí uživatele 
  • Rychlé kreslení instalačních schémat  
  • Systém potrubí z rozličných materiálů (například plastové, měděné, nerezové, atd.)

Buďte efektivnější díky CAD nástavbě

Existuje velké množství CAD nástrojů, které pomáhají konstruktérům a inženýrům v průmyslovém prostředí. Některé CAD programy jsou přizpůsobené pro konkrétní design, přičemž jiné podporují různé typy projektů. Zaměřte se na CADprofi HVAC & Piping a objevte benefity, které sebou nástavba přináší.

SDÍLEJTE